Krátce po návratu z poslední loňské soutěže, kde Adam Staněk vybojoval na El Chott Sahara Rallye de Tunisie čtvrté místo mezi kamiony, začala pro zděchovského jezdce příprava na novou sezonu. „Na dílně jsem měl oba závodní stroje. Trialová Tatra 815 6×6 VVN prošla kompletní repasí včetně podvozku, což zabralo poměrně velký časový prostor. Po loňské přestavbě se auto velmi osvědčilo, a nebylo tudíž potřeba nějak zvlášť zasahovat do jeho stavby. Přesto jsem pár drobností vylepšil, jedná se však opravdu o detaily," přiblížil přípravu soutěžního stroje Adam Staněk.

V letošním roce vyrazí posádka Adam Staněk – Martin Vlk dobývat tratě a porážet soupeře jak v domácím trucktrialovém mistrovství, tak i do otevřeného německého mistrovství. Na obou kolbištích budou Adam s Martinem obhajovat vítězství v kategorii S4. „České mistrovství v truck trialu by mělo letos obsahovat sedm soutěží a v otevřeném německém šampionátu to budou další čtyři podniky. Obzvláště do Německa se po loňské zkušenosti velice těšíme. Vstřícnost a pohostinnost našich západních pořadatelů jsou obrovské a někteří naši organizátoři by zde mohli jezdit na školení," naznačil kalendář soutěží Staněk. Domácí truck trial startuje o víkendu 20. – 21. dubna 2013 v Milovicích nedaleko Lysé nad Labem. „V loňském roce jsme vyhráli absolutně třídu u nás i v Německu. Klást si jiné cíle, než by byla obhajoba titulů, by asi bylo velmi špatně. Pokud se nám podaří s Martinem navázat na loňské úspěchy, budeme velmi rádi. Víme však, že to bude hodně těžké," uvedl Adam Staněk.

Předsezonní přípravy pokračují také na „dakarové" Tatře 815 4×4. Tady Adam dělá poněkud větší zásahy do konstrukce. „Chtěl bych zlepšit několik komponentů, hlavně co se týká řízení a pérování. Toto auto bych chtěl posunout o nějaký level výš. Nejprve bych ovšem chtěl auto poskládat tak, aby bylo vyrovnanější vůči soupeřům a až pak bych chtěl řešit, kde se s ním svezu. Pokud by se podařilo ke konci roku někde svézt, bylo by to pěkné," prozradil k druhému mazlíkovi Adam Staněk. ⋌(mv)