Třetí utkání v řadě čeká Sršně nadcházející sobotu 17. listopadu, kdy od 18.30 hodin hostí Přerov.

ROŽNOV P. RADH. – GULLIVERS BRNO 4:5SN (0:0, 2:3, 2:1)

V utkání 7. kola třetí nejvyšší soutěže s Gullivers Brno domácí Sršni polovinu utkání stále doháněli náskok hostů. Brňané vedli v Rožnově 2:0 a 3:1 a domácí stálo hodně sil se do zápasu vrátit. Povedlo se jim to ale dokonale. Ze stavu 1:3 se Rožnované dostali až na vedení 4:3, které zajistil čtyři minuty před koncem třetí části svým druhým gólem v zápase Valčík. Guliverům se ovšem podařilo minutu před třetí sirénou srovnat, a tak šel zápas do prodloužení.

V něm rozhodnutí nepadlo, takže o všem rozhodly samostatné nájezdy. Až v šesté sérii rozhodli o bodu navíc pro sebe florbalisté z Brna. Domácí tak byli po zápase zklamáni. Po pěti výhrách v řadě přišla porážka. „Hosté nás dvě třetiny do ničeho vážnějšího prakticky nepustili. Ve třetí třetině po zúžení sestavy jsme se dostali do hry a soupeře pořádně zmáčkli, ale k zisku tří bodů nám chybělo proměňování stoprocentních šancí. S tím se ale bohužel trápíme po celou sezonu," hodnotil zápas na klubovém webu trenér týmu Zbyněk Macura.

Branky Rožnova: Valčík 2, Velech, Viktořík. Rožnov: Holčík – P. Barabáš, Štamposký, Bártek, Knebl, S. Barabáš, Plesník, J. Barabáš, Kristek, Valčík, Krhut, Velech, Rýpar, Ašer, Vaculík, Fuchs, Viktořík, Herman.

ROŽNOV P. RADH. – ALIGATORS VALAŠSKÉ KLOBOUKY 4:3P (2:1, 0:0, 1:2 – 1:0)

V předehrávce 9. kola přivítali Sršni kloboucké Aligátory. Pro domácí celek to však nebylo zrovna povedené utkání. Sršni nad soupeři třikrát vedli, ale pokaždé nechali Aligátory vyrovnat a nakonec ještě mohli být rádi, že v jejich brance předváděl skvělý výkon Panaš, který je zachránil od pohromy. Rožnované přišli o tříbodové vítězství minutu před koncem, kdy hosté srovnali na 3:3. V následném prodloužení sice ve čtvrté minutě v přesilovce zajistil Valčík Sršňům bod navíc, ale ani tak nebyli Sršni s výkonem zrovna dvakrát spokojeni.

„Můžeme být moc rádi za dva body, a to především zásluhou gólmana Panaše. Byla to především jeho zásluha, že utkání neskončilo naší ostudnou prohrou. Takový výkon by rozhodně proti Přerovu nadcházející sobotu nestačil. Budeme muset zlepšit úplně všechno," hodnotil duel sebekriticky hráč Rožnova Petr Velech, letošní posila Sršňů.

Branky Rožnova: Viktořík 2, Knebl, Valčík. Rožnov: Panaš, Holčík – Plesník, Bártek, Štamposký, Knebl, Sladkovský, J. Barabáš, Kristek, Kratochvíl, Žitník, Valčík, Polášek, Krhut, Velech, Rýpar, Ašer, Vaculík, Viktořík, Šichtař.

Další výsledky: P.E.M.A. Opava – FbC Playmakers Prostějov 10:11, AQM Petrovice – FBS Olomouc 11:5, Sanasport Gullivers Sokol Brno I – Slavia I-tec Havířov 7:6p, FBC Vikings Kopřivnice – FBC Spartak MSEM Přerov 11:4, Sanasport Gullivers Sokol Brno I – FbK Horní Suchá 4:5p, FBC Vikings Kopřivnice – FbC Aligators Klobouky 17:3, AQM Petrovice – FbC Playmakers Prostějov 5:8, P.E.M.A. Opava – FBS Olomouc 9:4.