V neděli už však v Opavě vítězné kouzlo Sršňů nefungovalo, prohráli tam 3:6. Před Vánocemi čeká florbalisty Rožnova ještě jeden zápas a bude to velký šlágr soutěže. V sobotu 15. prosince od 18.30 hodin totiž Sršni doma v hale SŠIEŘ (vedle krytého bazénu) přivítají vedoucí Kopřivnici, která doposud v jedenácti zápasech neztratila ani bod.

PETROVICE – 1. FBK ROŽNOV P. R. 6:10 (2:2, 2:5, 2:3)

Petrovice letos hrají až nečekaně vysoko, a tak se vlastně v hale v Karviné odehrál souboj dvou sousedů ze špice tabulky. Hosté, kteří přijeli se třemi formacemi, se pomaleji rozjížděli a nebylo divu, že brzy prohrávali 0:1. Ještě do první přestávky však Sršni srovnali krok a bylo to 2:2. Druhá třetina rozhodla o osudu celého utkání nejvíce. Za Sršně se prosadili dvakrát Viktořík, po jedné brance přidali Jakub Barabáš, Valčík a Rýpar, Sršni vyhráli třetinu 5:2 a celkově vedli 7:4.

Ve třetí části se snažili Rožnované využít toho, že hrají na tři lajny a dovést utkání do vítězného konce. I přes komplikaci v podobě snížení Petrovic až na 7:6 se jim to podařilo. Konečný výsledek tak zněl 10:6 pro Rožnov pod Radhoštěm a znamenal posun na druhé místo v tabulce. Hattrickem se blýskl útočník Sršňů Jan Valčík. Trenér florbalistů Rožnova Zbyněk Macura mohl být po vítězném utkání spokojený. „Jsem rád, že si kluci potvrdili, že tři nebo čtyři vynikající hráči soupeře, kteří vévodí první desítce kanadského bodování soutěže, nejsou dost na to, aby porazili týmový výkon nás všech. Sršni v minulosti svou hru vždy na týmovém výkonu zakládali. A i když jsme v letošní sezoně měli právě v tomto menší výpadky, snad jsme již našli po vítězstvích nad Přerovem a dnes nad Petrovicemi tu správnou vlnu, na které poplujeme v dalším průběhu sezony," hodnotil vítězný duel kouč týmu Macura.

Branky Rožnova: Valčík 3, Rýpar 2, Viktořík 2, Sladkovský, Bártek, S. Barabáš. Rožnov: Panaš Pavel, Holčík, J. Barabáš, Kristek, Sladkovský, Kratochvíl, Žitník, Valčík, Knebl, Polášek, Krhut, Velech, Plesník, Rýpar, Bártek, Ašer Vaculík, Viktořík, Šichtař, Štamposký.

OPAVA – 1. FBK ROŽNOV P. R. 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

V Opavě už letos florbalisté Rožnova jednou hráli – v Českém poháru tam poměrně nečekaně prohráli. Se soutěží, ve které loni došli až do třetího kola a k souboji s extraligovými Vítkovicemi, se museli rozloučit. A odplata se Sršňům nepodařila ani tentokrát. Opavané, kteří už letos doma překvapili nejednoho favorizovaného soupeře, se doma na druhý celek tabulky vytáhli. Opava vyhrála první třetinu 2:0, za Rožnov snížil hned na začátku druhé části Stanislav Barabáš, jenže další dva zásahy patřily opět domácím, kteří po dvou třetinách vedli 4:1. Valaši měli opět skvělý úvod třetí části, když se hned po 42 vteřinách trefil Janásek – 4:2. jenže pak opět přišly dva slepené góly Opavy, která pět minut před koncem odskočila už na 6:2. Za Rožnovany už pak jen snížil Rýpar na konečných 3:6. Sršni prohráli potřetí v sezoně.

Branky Rožnova: S. Barabáš, Janásek, Rýpar. Rožnov: Obšivač, Holčík – Bártek, Knebl, Šichtař, Kristek, Sladkovský, S. Barabáš, Valčík, Janásek, Krhut, Velech, Plesník, Rýpar, Viktořík.

1. Kopřivnice 11 11 0 0 0 83:39 33
2. Rožnov p/R 11 6 2 1 2 76:57 23
3. Opava 11 6 0 1 4 82:72 19
4. Petrovice 11 6 0 1 4 81:73 19
5. Přerov 10 5 1 1 3 74:59 18
6. Bulldogs Brno B 10 4 2 0 4 74:67 16
7. Gullivers Brno I 11 3 3 1 4 60:63 16
8. Havířov 11 4 0 2 5 72:75 14