Pavel Barabáš z pozice hrajícího asistenta trenéra přešel před novou sezonou po návratu do první ligy na post řádového člena kádru a omlazenému týmu Rožnova má dodávat v těžké soutěži potřebné zkušenosti.

„I když jsem říkal, že nebudu hrát pravidelně, tak jsem zatím odehrál všechny tři dosavadní zápasy sezony. Nechal jsem se přemluvit. Ale stejně jako můj bratr Stanislav, budu hrát nepravidelně. Hlavně nebudu jezdit na daleké venkovní zápasy třeba do Prahy. Nyní mám v plánu účast na jedné svatbě. Takže bude toho více. Ale když budu moct, tak týmu pomohu,“ říká letitá opora Rožnova Pavel Barabáš.

Sršni mají zatím v první lize po úvodu sezony jeden bod za domácí prohru se Znojmem po prodloužení.

„Tam jsme měli vyhrát, protože jsme vedli minutu před konce o dvě branky, ale závěr jsme totálně nezvládli. V dalších zápasech s Petrovicemi ani s Gullivers Brno jsme herně nepropadli, ale nebodovali jsme. Paradoxně jsme ale hráli se soupeři, kteří budou patřit k průměru první ligy. To nejlepší nás teprve čeká,“ hodnotí dosavadní výkony florbalistů Rožnova jejich opora Pavel Barabáš.

Samotný Barabáš se v kabině seznamuje s mnoha novými a hlavně mladými spoluhráči.

"Máme tady na střídavý start z extraligových Otrokovic Jakuba Zdražila a Vladimíra Blažka. Jsou snaživí. Největší posilou je pro nás z Ostravy Patrik Pícha. To je velmi kvalitní hráč. Jinak posouváme do prvního týmu odchovance z juniorů, jakými jsou Červený, Smékal nebo Burýšek,“ pokračuje Barabáš.

Rožnov i letos spoléhá na góly elitního střelce Josefa Viktoříka a rád by v týmu uvítal zpět Petra Krhuta.

„Pepa si stále udržuje skvělou střeleckou formu. Petra přemlouváme. Zatím je v rezervě, protože se mu narodilo dítě a je čerstvým otcem. Snad se vrátí a budeme zase silnější,“ dodává Pavel Barabáš.