Útočník a kapitán v jedné osobě hraje odmalička za svou Lhotku nad Bečvou a je klubu neuvěřitelně věrný. Letos věří, že by se jeho celek mohl konečně podívat do krajské soutěže 1. B třídy: „Poctivě trénujeme, máme dobré vedení naší legendou Arnoštem Pavelkou, chceme postoupit," hlásí odhodlaně Petr Topič.

Do vydařeného domácího utkání s Podlesím B dal letos kapitán Lhotky dvě branky, nyní již tedy má na svém kontě celkem pět. Zápas s Podlesím B si útočník domácího týmu užíval.

„Na začátku zápasu jsme něco spálili, něco napálil do brankáře. Pak jsem těžil z dobré práce záložníků. Martin Korytář a Láďa Šebesta umí dát dobrý balon. První dva góly byly lehké, jen jsem doklepl míč do prázdné branky. Třetí jsem vstřelil v závěru zápasu po brejkové situaci," popsal svůj hattrick Petr Topič.

V kabině Lhotky vládne tvrdou rukou Petr Rosenkranc, a tak není divu, že se Petr Topič svým povinnostem ani náhodou nevyhne.

„Máme vypsány sankce snad za všechno. Za neúčasti na tréninku, zápasech, za pozdní příchody," smál se kapitán Lhotky, který už tušil, čím potěší své spoluhráče. Důsledný pokladník Petr Rosenkranc už čeká na tekutou platbu Petra Topiče.

„Klukům chutná Jägermeister, Metaxa nebo klasická valašská slivovice. Budu muset donést láhev. Bude to Jägermeister," má jasno hattrickový střelec Petr Topič a hned také věděl, kdy se vrhnou se spoluhráči na degustaci této dobrůtky.

„Přes týden se připravujeme na další utkání, asi to oslavíme, až budeme zase hrát doma," řekl útočník. Petr Topič samozřejmě hned dodal, že důvod k oslavě musí být na popud dalších tří bodů.

Lhotka nad Bečvou zatím v okresním přeboru šlape výborně a doposud nepoznala hořkost porážky. Pokud tomu bude tak nadále, bude se o Pavelka boys mluvit jako o horkém kandidátu postupu. Nejen kapitán a střelec v jedné osobě ale ví, že klíčová utkání ještě teprve přijdou.

MARTIN NĚMEC