„Vedení města je i s trenéry v pondělí pozvalo do obřadní síně zdejší radnice, aby jim poděkovalo za vzornou reprezentaci,“ uvedl mluvčí města Josef Beneš s tím, že mezi oceněnými byli kuželkáři, sportovní střelci i kanoisté. Snad nejzářivějšího lesku jejich setkání dodaly dva tituly mistryně světa. Studentka zdejší obchodní akademie Hana Belicová je získala v poněkud nezvyklém sportu - grafických disciplínách.

„Snažila jsem se psát co nejrychleji a s co největší přesností,“ prozradila způsob, jakým na červencovém světovém šampionátu v Praze vyhrála silně obsazené soutěže v opisu na třicet minut a záznamudiktátu. Bronzová medaile v soutěži dvojic na dorosteneckém mistrovství světa, na domácím šampionátu bronz mezi jednotlivci a stříbro v soutěži družstev - taková je letošní bilance kuželkářky Markéty Jandíkové.

„O světový bronz jsme s kolegyní z Blanska musely urputně bojovat,“ vzpomíná studentka obchodní akademie na květnový šampionát v Košicích. Vítězné Němky nakonec vytvořily národní i světový rekord, naše závodnice „pouze“ národní. „Na paty nám ale šlapaly Srbky,“ přiznává kuželkářka, jejímž nejbližším sportovním cílem je pomoci valašskomeziříčskému dorosteneckému týmu ke kýženému titulu mistra republiky.

Ještě napínavější souboj o vítězství svedl obhájce evropského titulu v enduru Roman Michalík. „Rozhodovalo se až na cílové pásce poslední rychlostní zkoušky celého seriálu. Ta se navíc odehrála v Polsku, na domácí půdě mého největšího rivala,“ potvrdil třiatřicetiletý jezdec, jenž se po úspěšné obhajobě rozhodl opustit mezinárodní scénu.