Ale všichni v týmu dobře vědí, že i ve „spodní" skupině je stále o co hrát. Po výhrách v úvodních dvou kolech skupiny o 7. – 12. místo se Zlínem a v Kopřivnici se nyní chystají Zubřané na třetí misi, zítra od 18 hodin přivítají doma Přerov.

„Každé utkání je teď pro nás důležité. Hrajeme o svoje sebevědomí a o to, abychom se dostali do co největší pohody. Budeme chtít vyhrát," hlásí před zápasem 23letá zuberská spojka Matěj Šustáček.

Berete to tak, že když vyhrajete, budete mít zase o něco blíže k definitivní záchraně?

Svým způsobem jsme poměrně v klidu už nyní. Víme, že matematicky ještě úplně zachráněni nejsme, ale prostě je to blízko. O motivaci tedy máme postaráno. Chceme navázat na předchozí zápasy, ve kterých jsme bodovali, a zůstat na pohodové vlně. Nesmíme nic podcenit.

Oproti minulým rokům vám to letos doma nejde. Je stále ještě domácí zápas pro vás výhodou, nehraje se vám lépe venku?

Možná máme trochu v hlavách, že se nám v této sezoně doma moc nedařilo, ale to nesmíme vůbec řešit. Já třeba pořád věřím, že platí, že lepší jsme před našimi fanoušky.

Asi jste si v této sezoně museli vyposlechnout hodně negativního, od fanoušků i lidí v Zubří. Porážky, skupina o udržení… Teď jste vyhráli třikrát z posledních čtyř zápasů, celková nálada se tedy snad zlepšuje…

Musím říct, že naši fanoušci byli na naší straně vlastně po celou sezonu. V tom problém nebyl a jsme moc rádi, že nás podporovali a podporují i v těch horších časech. Jsme s nimi v dost úzkém kontaktu, takže oni přesně věděli, co se v klubu dělo. Teď chceme i pro ně vyhrávat a dělat jim radost.

I s koncem základní části jste vyhráli třikrát z posledních čtyř zápasů. Zlepšila se nálada v kabině?

Myslím, že postupně získáváme jistotu. Vyhráli jsme pár vyrovnaných koncovek a já to cítím tak, že jsme určitě na správné cestě. Musíme stále makat.

Náskok na poslední Kopřivnici máte už dost velký, stejně tak ale ztrácíte na Brno před sebou dost bodů, konkrétně sedm. Myslíte ještě na druhé místo?

Párkrát jsme se o tom bavili, že by bylo super dohnat Brno a skončit v tabulce druzí. Náskok má na nás celkem velký, ale to nás nesmí zajímat. Musíme vyhrávat a starat se hlavně sami o sebe. Začít musíme hned teď s Přerovem.