Ani sedmdesátibodová porážka od elitního týmu z nejvyšší soutěže, který se pak probil až do finále poháru a podlehl tam suverénnímu Nymburku, však celku z Valašského Meziříčí náladu nepokazila „Úplně každý z našeho týmu se z takového zápasu poučil a každý si z toho určitě něco vzal. Celý den jsme si snažili hlavně užít a snad se to i povedlo," shrnul trefně výjezd do Českých Budějovic jeden z trenérů KK Valašské Meziříčí Jan Odstrčilík.

Čtvrtfinále Poháru České pošty

PROSTĚJOV – KK VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 107:37 (27:10, 55:20, 78:30)

Úvod zápasu se basketbalistům KK Valašské Meziříčí vůbec nepovedl a od toho se pak odvíjelo úplně všechno. Valaši si nebyli schopni vytvořit kloudnou střeleckou pozici, kupili jednu ztrátu za druhou, navíc soupeři padly v prvních páru minutách hned tři trojky. A tak to po šesti minutách bylo už 19:0 pro favorizovaný Prostějov, momentálně druhý celek tabulky nejvyšší soutěže za suverénním Nymburkem. Pak se prosadil střídající Martin Václavek, který dal první dva body Valachů. Jejich výkon se pak trochu zlepšil, outsider se osmělil pod oběma koši a začal přidávat body, jenže na rozjetý Prostějov už to nemohlo stačit. „Toho špatného začátku byla velká škoda. Říkali jsme si, že do toho od první minuty dáme všechno a pokusíme si to co nejlépe pohlídat. Bral jsem tam i oddechové časy a znovu jsme se na to upozorňovali, ale kluci prostě nebyli schopni ubránit útoky soupeře," začal s hodnocením zápasu trenér KK Valašské Meziříčí Petr Nachtmann.

Prostějov, kterému se nadprůměrně dařila trojková střelba (v zápase 31/15), už v poločase vedl o 35 bodů a skóre narůstalo i po změně stran. Nakonec se Hanáci přehoupli přes stovku a rozdíl se zastavil na sedmdesáti bodech. Trenéra Meziříčí mrzely především vlastní chyby jeho týmu. „Dělali jsme strašně moc chyb, podle oficiálního zápasu jsme měli 30 ztrát míče, to je obludné číslo. Tím jsme samozřejmě nabízeli šance soupeři, který toho uměl patřičně využít," konstatoval Petr Nachtmann, který vysokou porážku zase tak tragicky neviděl. „Určitě máme na víc a hodně věcí jsme si v zápase pokazili sami. Sedmdesát bodů je trochu moc, ale asi to odpovídá rozdílu mezi našimi soutěžemi. Ale třeba nedávno Prostějov v Mattoni NBL vyhrál o padesát, takže v tomto kontextu jsme zase tak strašně nedopadli," smál se Nachtmann. A historie mu časem jistě dá zapravdu. I přes porážku totiž Valaši „přepsali dějiny" a jako úplně první celek až ze druhé ligy se probili na třídenní turnaj finálové osmičky. Tam sice skončili hned ve čtvrtfinále, ale proti momentálně druhému týmu nejvyšší soutěže Mattoni NBL se úspěch nedal čekat. „Byl to pro nás především zážitek a nová zkušenost. Málokdy si takhle zahrajete proti druhému nejlepšímu týmu země. Hlavně jsme rádi za to, že jsme se vůbec na finálový turnaj probojovali, už to bereme jako super úspěch. Určitě se o to pokusíme i příští rok," slíbil kouč Petr Nachtmann.

Sestavy a body: Slezák 23, Kratochvíl 23, Bratčenkov 17, Švrdlík 11, Bohačík 10, Pandula 10, Marko 7, Polášek 6 – Bezděk 13, 8 doskoků, Kadlec 6, 9 doskoků, Vyroubal 6, Kročil 4, Riemer 2, Václavek 2, Kabourek 2, L. Nachtmann, M. Odstrčilík, Tajzler. Trenéři: P. Nachtmann, J. Odstrčilík.

Výsledky finálového turnaje Poháru České pošty (České Budějovice a Jindřichův Hradec):

• Čtvrtfinále: Prostějov – KK Valašské Meziříčí 107:37, Pardubice – Děčín 105:80, Opava – Ústí nad Labem 74:52, Nymburk – Jindřichův Hradec 102:69
• Semifinále: Nymburk – Opava 95:53, Prostějov – Pardubice 86:64
• O 3. místo: Pardubice – Opava 92:77
• Finále: Nymburk – Prostějov 91:67

související Spanilá jízda basketbalistů KK Valašské Meziříčí skončila ve čtvrtfinále