Na Valašsku pracovníci Ski areálu Razula vybudovali dvě dráhy. Jednu ve spodní části sjezdovky Horal u hotelu Horal. Ta měří 80 metrů. Druhou připravili u hlavní sjezdovky Razula naproti bistru Razula. Ta je dlouhá 60 metrů.

,,V lednu jsme měli ve Velkých Karlovicích hodně přírodního sněhu. Proto jsme toho využili a v tomto období jsme dětem i jejich rodičům zpříjemnili jejich pobyt ve Velkých Karlovicích. Dění kolem snowtubingových drah je samozřejmě v souladu se současnými nařízeními. Navíc návštěvnost regulují pracovních areálu,“ upozorňuje vedoucí Ski areálu Razula Martin Pařízek.

,,Nafukovací člun si návštěvníci na nástupní místo dráhy vytáhnou sami, nebo můžou využít dětský pojízdný koberec. Ten je na rozdíl od lyžařských vleků povolen. Za zapůjčení člunu ke svezení a za dvě jízdy zájemci zaplatí 50 Kč,“ prozradil dále Pařízek.

Sjezdovku Razula zájemci najdou v centru Velkých Karlovic. Sjezdovka Horal, která se nachází u stejnojmenného hotelu, je od ní vzdálená zhruba 3 kilometry. Ta se nachází se na konci Velkých Karlovic.

Obě snowtubingové dráhy budou od pondělí 8. února při vhodném počasí v provozu celý týden od 10 do 16 hodin.

Snowtubing je však závislý na dostatečném množství přírodního sněhu potřebného pro stavbu koryta. Dále kromě počasí i na povětrnostních podmínkách. Proto je vždy nutné aktuální stav si ověřit na telefonu 728 876 659. Lub