Odehrál se na něm první ročník závodu nazvaného Valmez City Jam, při kterém udivovali svými akrobatickými kousky vyznavači snowboardu a freestylu na lyžích z naší republiky i Polska.

„Připraveny byly propětačtyřicet účastníků dvě překážky v podobě hladké a lomené bedny. Do soutěže se dostali snowboardisté patřící k naší absolutní špičce,“ uvedl mluvčí města Josef Beneš, které poskytlo pořadatelům plochu náměstí na tuto akci zdarma.

K rozjezdu sloužila soutěžícím tři metry vysoká a přibližně osm metrů dlouhá rampa, na niž pořadatelé naváželi kráce po poledni umělý sníh přivezený ze zdejšího zimního stadionu v igelitových pytlích a na přívěsném vozíku. „Nakonec ho bylo jen kolem pěti set kilogramů, ale stačilo to,“ uvedl za pořadatele Pavel Kupčík.

Dráhu se svými kolegy sypal solí, aby déle vydržela, i když kvůli teplotě a nakonec dešti už při finálovém jamu byla ze sněhové vrstvy spíše břečka. „Užila jsem si to. Od podzimního jamování nelze čekat žádné zázraky. V porovnání s jinými místy tady bylo sněhu až dost,“ pochvalovala si závod Barbora Šoborová z Prahy.

Absolutním vítězem závodu se stal Radim Hovad z Frýdku-Místku, kterému jsou obdobné akce velmi blízké. „Zvláště, když se jako tady sejde dobrá parta a pořádně si zajezdíme,“ uvedl vítěz.