Valaši mají za sebou úspěšný vstup do jarní části. O uplynulém víkendu v prvním mistrovském utkání po dvouměsíční pauze vyplněné mistrovstvím světa ve Švédsku Zubřané přivezli očekávanou výhru z Kopřivnice (28:25). V sobotu to však bude ještě o něco těžší. Pro oba týmy to totiž bude vzhledem k novému systému nejvyšší soutěže důležité utkání.

Po odehrání 22 kol základní části se totiž soutěž rozdělí na dvě skupiny. Prvních šest týmů bude hrát nadstavbu o titul, týmy od sedmého místa níže o umístění a sestup. A právě proto bude mít zítřejší duel pro momentálně čtvrté Zubří a sedmý Jičín velký význam. „Víme moc dobře, že to je pro nás důležitý zápas. Díváme se totiž na situaci tak, že ani my nemáme první šestku úplně jistou, proto je potřeba vyhrát a připsat si potřebné body,“ hlásí před sobotním soubojem kouč Gumáren Jiří Mika.

Zuberský tým bude mít o motivaci postaráno. První vzájemný zápas sezony na podzim totiž Valaši dostali v Jičíně pořádně napráskáno, když prohráli 19:27, což je nejvyšší prohra sezony. „V Jičíně se nám vždycky hraje špatně. Tentokrát však hrajeme doma, kde to bude úplně naopak. Věříme v podporu našich fanoušků. Extraligový zápas nebyl pořádně dlouho, tak věřím, že přijdou v hojném počtu,“ apeluje trenér na zuberské příznivce. Zároveň zdůrazňuje tradiční termín domácího zápasu. „Některé fanoušky by mohlo zmást, že zápas je v neděli dopoledne v 9.15 hodin v televizi. Jenže to je jen záznam,“ upozorňuje kouč a v mírné nadsázce předstírá obavy, aby vůbec na zápas někdo přišel. „Hrajeme normálně v sobotu v 18 hodin. Tak snad nás fanoušci přijdou podpořit v den, na který jsme všichni zvyklí,“ usmívá se Jiří Mika.

Házenkáři Gumáren by měli nastoupit až na dlouhodobě zraněného Tomáše Bechného, který rehabilituje po prosincové operaci kolena, v kompletní sestavě. „Na zápas jsme samozřejmě natěšení. Chceme fanouškům předvést dobrou házenou a nechat si všechny body doma. Hlavně se musíme vyvarovat některých hluchých míst, která jsme měli v Kopřivnici, a bude to dobré,“ věří Jiří Mika.