Rozhodly o tom vzájemné zápasy Vsetína s Třincem, které nakonec díky rozdílu jediného bodu dopadly lépe pro Třinec. I přes smolný závěr sezony však mohou být v táboře Vsetína s ročníkem 2007 – 2008 právem spokojeni.

Boj o play off byl dramatický do posledního zápasu. „Čekali jsme, jak bude hrát Třinec ve Žďáru nad Sázavou. Žďár musel vyhrát, aby se zachránil v soutěži pro příští rok. Bohužel pro nás tam ale Třinec vyhrál po boji 10:8 a dostal se tak na stejný počet bodů jako my a o postupu do play off rozhodly vzájemné zápasy,“ přiblížil vsetínský hráč Libor Slováček momenty, které rozhodly o postupu do play off. „My jsme s Třincem doma vyhráli 10:7, zatímco oni nás doma porazili 10:6. O všem tedy rozhodl jediný zápas, byla to celkem smůla,“ posteskl si Slováček.

Hodnocení sezony i přes smolný závěr však může být ve Vsetíně pozitivní. „Na jednu stranu je to pro nás trochu zklamání, protože jsme skoro po celý rok byli kolem třetího místa a do play off jsme chtěli. Ale na druhou stranu byla soutěž letos za tři roky, co v ní jsme, nejkvalitnější a nejvyrovnanější. Takže i pátá příčka je úspěch,“ zhodnotil ročník 2007 – 2008 Slováček­.