To byla upoutávka na možnost zapojení valašských fotbalistů do individuálního tréninku. Vzhledem k aktuální situaci v ČR přišla Fotbalová asociace České republiky se soutěží v individuálním tréninku, do které se mohl zapojit úplně každý. V tomto „Mistrovství“ šlo především o možnost zdokonalit se v dovednostech a připravit se na hru, bez ohledu na věk, úroveň dovedností či klub. Zúčastnit se mohly holky i kluci, kteří se chtějí individuálně zlepšovat a znovu zažívat zdravé soutěžení a sportovní výzvy.

Hlavními motivy soutěže byly HRA, DOVEDNOSTI, RADOST A MISTROVSTVÍ.

Velkého úspěchu v této soutěži dosáhly tři ročníky fotbalistů Valašského Meziříčí. Klub se celkově mezi 1052 zapojenými kluby z celé republiky umístil na 16. místě.

„Ročník 2012 vyhrál svou kategorii z celkového počtu 208 klubů. Nejvíce k tomu přispěli - Dominik Adam, Petr Vašulín, Adam Král, Tobiáš Foltýn, Mikuláš Cahlík a Richard Venglář.

Ročník 2013 obsadil ve své kategorii 6. místo. Účastnilo se 146 klubů. Nejvíce přispěli - Samuel Adam, Aleš Nauš, Jan Blabla, Jakub Orel, Jonáš Stodůlka, Daniel Kleindorf a Jáchym Černoch.

Ročník 2014 obsadil 4. místo z celkem 87 klubů. V popředí byli - Jakub Konvičný, Petr Markl, Lukáš Jurajda a Filip Staněk.,“ chválí své svěřence v klubu sportovní manažer Valašského Meziříčí Antonín Hořín.