„Jsem nesmírně šťastný, že jsme to dokázali! Favoritem byl sice soupeř, který ovládl základní část, ale my byli obhájci a to je více,“ smál se po pár chvil po proměněném mečbolu Ladislava Cupáka v kroji oblečený kouč Valachů Patrik Perun.

Úvod superfinále patřil Modřicím, které vedly 2:1. Poté ovšem převzali otěže zápasu Vsetínští a dostali se až k vedení 4:2 a mečbolům. Proměnili však první nabídnutý v rozhodující dvouhře.

„Porážka hodně bolí, věřili jsme ve 12. titul,“ přiznal trenér Modřic Petr Gulda. „Zlom v zápase přišel poté ,kdy jsme ztratili druhou dvouhru. Bohužel jsme nenaplnili očekávání ani v duelech trojic, kde jsme prohráli dvě ze čtyř. A jí věřil minimálně ve tři výhry,“ zatlačoval po finále slzu zklamání kouč poražených.

Zásadní se rovněž ukázaly pevnější nervy ve vyrovnaných koncovkách setů. Stav 9:9 svítil ve finále pětkrát a vždy se poté radovali Valaši.

„Nevím čím to, asi naší lepší aktuální formou,“ krčil rameny jeden ze vsetínský šampionů Lumír Gebel.

„Hodně nám nahrálo, že za vyrovnaného stavu vyhrál předešlý singlový duel Laco Stupák. My už jen potvrdili psychickou výhodu,“ smál se po čtvrtém získaném bodu Vsetína Gebel.

Rozdílovým mužem superfinále se ukázal Jan Chalupa, který zařídil hned tři body. Vsetín prokázal větší klid a rozvahu.

„Honzy Chalupy trojice získala dva důležité body v trojicích. V posledním devátém duelu rozhodla zkušenost. Kluci se maximálně soustředili, lépe zvládli psychicky nejnáročnější duel. Jsme nesmírně šťastní, že i když nás nohejbaloví odborníci nepovažovali za favority, nedali jsme se a dokázali titul obhájit. Skvělé,“ dodal šťastný a dojatý šéf vsetínských nohejbalistů.

Superfinále mužů: CLIMAX VSETÍN – MODŘICE 5:4.