Již před utkáním bylo jasné, že zápas Rožnova s Horní Suchou nic nebude řešit na postavení obou týmů v tabulce ani s ohledem na vyřazovací boje, do kterých se od příštího víkendu zařadí. Horní Suchá po jednoznačné porážce bude hledat příčiny v pauze, která ji bude čekat před zahájením souboje s Hlukem v rámci play-down. Naopak Sršni moc vydýchávat nebudou moci, neboť si budou volit soupeře pro play-off.

„Letos máme docela široký kádr hráčů, jednak odchovanců, kteří se již posunuli do pozice lídrů a pak některých navrátilců, kteří nám tým vhodně doplnili. V tomto se moc pochvaluji spolupráci s kluky z Warriors Nový Jičín, kteří to myslím vidí shodně i ve spolupráci s námi. Oběma klubům to jde k duhu a věřím, že to bude tak i do budoucna.

Prvoligoví házenkáři Bystřice pod Hostýnem v úvodním zápase odvetné části vybojovali všechny body na půdě Náchoda (32:26) a to v autobuse následně pořádně oslavili.
Házenkáři Vsetína sťali lídra, Zlín zabral a Bystřice slaví

I s ohledem na tento fakt bude asi jedno, koho si nakonec kluci vyberou, snad za sebe jen můžu říct, že asi bych se vyvaroval dlouhému cestování na Vysočinu, kde hraje Pelhřimov a kde mají také poměrně blízko hřiště hledišti a diváci v Pejru bývali vždy fanatičtí, přestože domácí vesměs v první lize prohrávali, když jsme se s nimi potkávali,“ řekl k možnému výběru soupeře sekretář klubu Zbyněk Macura.

„V zápase s Horní Suchou, který pro vývoj v tabulce již neměl význam, se hrál dobrý florbal. Děkuji soupeři, že k tomuto utkání přistoupil takto a také našim hráčům, že podali zodpovědný výkon. Vedoucí hostů to zhodnotil dobře; vyšlo nám to, na co jsme šáhli. Snad nám to vydrží i dále,“ zhodnotil poslední utkání základní části Národní ligy hrající asistent trenéra Rožnova Pavel Barabáš.

Rožnov pod Radhoštěm – Horní Suchá 11:3 (2:0,5:2,4:1)

Branky a asistence 1. FBK Sršni Rožnov p. R.: 5. Chmelař (Najvar), 17. Viktořík (Hegar), 26. Plandor (Krhut), 30. Plandor (Krhut), 33. Prašivka (Kostelecký), 38.Kittel (Barabáš), 40. Smékal (Plandor), 50. Kittel (Viktořík), 54. Kostelecký (Barabáš), 57.Smékal (Krhut), 57. Chmelař (Drápala).