V prozatím dvou odjetých závodech mistrovství České republiky federace CAMS (Českomoravské asociace motocyklového sportu) byl vždy na špici startovního pole a ze čtyř rozjížděk dojel dvakrát druhý a dvakrát vyhrál.

„zatím je to opravdu dobré a nemůžu jinak, než být spokojen. Snad to tak vydrží i nadále," pochvaluje si výtečný start do sezony 39letý závodník Jiří Třetina.

První závod cross country sezony se jel o prvním květnovém víkendu v Šiklově Mlýně. V lokalitě nedaleko Nového Města na Moravě se Třetinovi zadařilo ve své kategorii hobby open výborně. V první jízdě dojel druhý a druhou rozjížďku už vyhrál.

„Byly to pěkné závody a mými výsledky jsem byl velmi příjemně spokojen. Celý víkend bylo hezky, sucho, všechno v pohodě," hodnotil otevírací podnik sezony Jiří Třetina, jenž jezdí na motocyklu Beta 450. Podobně dobře se mu dařilo i na druhém podniku sedmidílného seriálu MČR, který se jel na konci května v Ostravě-Mariánských horách. Tam pro změnu vyhrál první jízdu a ve druhé dojel těsně stříbrný.

„To byly taky pěkné závody, ale v úplně jiných podmínkách. Hlavně druhý závodní den hodně zapršelo a bylo to dost těžké. Několikrát jsem si tam na bahně ustlal, byly i technické problémy. Třeba jsem musel celé kolo odjet bez plynu a ztratil jsem kvůli tomu osm minut. I tak jsem ale skončil v tu neděli druhý, což je super. Musím přiznat, že většina kluků v mé kategorii je spíše mladších střelců, takže s výsledky musím být spokojen," směje se závodník.

Pěkné výsledky z úvodu sezony jsou pro 39letého Jiřího Třetinu o to cennější, že se k motorkám vrátil po delší pauze až nedávno.

„Úplně poprvé jsem s motorkou začal někdy ve dvaceti. Co si dost přesně pamatuju, tak že jsem si hned myslel, jaký budu závodník a hned na začátku jsem si v Brankách zlomil nárt na noze," usmívá se Jiří Třetina nad vzpomínkou na začátky.

Po několika letech ježdění si pak dal trochu oraz. „Zhruba posledních pět let jsem měl přestávku. Vrátil jsem se na motorku až loni na podzim. To jsem jen párkrát svezl a teď jsem se pustil do celé sezony," přibližuje valašskomeziříčský závodník svoji kariéru kolem motorek.

Po prvních dvou odjetých závodech se nyní rozběhne sezona cross country závodů na plné obrátky. Hned o nadcházejícím víkendu 13. – 14. června se jede třetí díl šampionátu v Roudnické rokli, pak zavede šampionát závodníky i na Valašsko.

„V polovině července se jede v Brankách, kde je vždycky dobře připravená trať a už se těším. Po Brankách se pak jede ještě třikrát, takže závodů bude určitě dostatek, a to je dobře," říká Jiří Třetina, jenž jezdí v barvách rallyového týmu JP Motorsport Jaroslava Pešla.

„S Jardou se známe dlouho. Letos jsme se domluvili, že budu jezdit pod ním, že budu takové moto sekce rallyového týmu," dodal Jiří Třetina.