V celé sezoně stihl Jiří Čech úctyhodnou řadu závodů, ve kterých sbíral především zkušenosti, ale také FIS body. Hned v úvodu sezony si připsal šestnácté a devatenácté místo na mezinárodních juniorských závodech na ledovci Moeltal v Rakousku. Vítězství si nadějný skikrosař připsal například ve FIS závodě v Potůčkách, páté místo bral na Valašsku v Karolince. Vrcholy sezony pak přišly na řadu v březnu, který byl pro Jiřího Čecha velmi úspěšný. Nejprve o sobě dal luhačovický mladík řádně vědět na juniorském mistrovství světa v italském Valmalencu, kde skončil jedenáctý. Sám se však chtěl vidět ještě o kousek výše. „Jedenácté místo není určitě špatné, ale byla možnost i lepšího výsledku, moc nechybělo a byl jsem o dost výše. Bohužel se tak nestalo, o to více se budu snažit příště. Mistrovství světa juniorů je pouze jednou za rok a v příštím roce mám poslední možnost bojovat o tento prestižní titul, takže do toho dám všechno,“ začíná s bilancováním sezony Jiří Čech.

Ihned po návratu ze světového šampionátu z Itálie na konci března navazoval druhý velký vrchol sezony – republikový šampionát ve skikrosu. Ve Špindlerově Mlýně se opět Jiří Čech potkal s dobrou formou a připsal si další cenné výsledky. Mezi juniory získal titul mistra republiky, v mužích se dostal až do finále mezi čtyři nejlepší borce. Ve finálové jízdě skončil nakonec čtvrtý, když zvítězila česká skikrosová legenda a dvojnásobný mistr světa Tomáš Kraus. Právě těchto výsledků si Jiří Čech náležitě vážil. „Ve Špindlu to bylo v pohodě. Asi nejvíce z celé sezony si vážím zisku titulu juniorského mistra republiky, umístění mezi muži má také svou váhu. Jinak celá sezona proběhla z mého pohledu úspěšně. Dokázal jsem se dostat na dobrou dráhu, získal jsem hodně zkušeností a triků, díky kterým se můžu zlepšovat,“ věří úřadující juniorský mistr republiky Jiří Čech, jenž v pátek 13. dubna oslaví 19. narozeniny.

Po dlouhé a nabité sezoně si nyní luhačovický skikrosař dopřeje krátkou pauzu, ovšem už teď pomalu střádá plány do budoucna. „Oddych nebude moc dlouhý. Zanedlouho začíná letní příprava, která bude fyzicky náročná a musí mě nachystat mě na další závodní sezony,“ plánuje si Jiří Čech, který si v právě skončené sezoně vyzkoušel hned čtyři závody nejprestižnějšího světového poháru. A právě tímto směrem se ubírají také jeho největší sportovní ambice. „V nadcházející sezoně bych se chtěl stabilně probojovat do startovního pole světového poháru a tím se i kvalifikovat na olympiádu v Ruské Soči 2014,“ předkládá svůj sen Jiří Čech.

Jiří Čech

Narozen: 13. dubna 1993

Disciplína: skicross

Klub: Tj Slovan Luhačovice

Juniorský mistr republiky ve skicrossu 2012, čtvrtý na MČR mezi muži, 11. místo na MS juniorů Valmalenco (Itálie) 2012. Během ledna, února a března 2012 si poprvé v životě vyzkoušel čtyři závody nejprestižnějšího světového poháru ve skicrossu – St. Johann (Rakousko), Grinderwald (Švýcarsko) a 2× Bischofswiesen (Německo).