V Karolince se v sobotu a neděli jel závod Českého poháru, který je zařazen i do kalendáře mezinárodní lyžařské federace FIS či putovního Krušnohorského poháru hobby jezdců ve skicrossu.

Desítky diváků měly možnost sledovat sportovní výkony takřka kompletní české špičky tohoto dynamicky se rozvíjejícího a od zimních her ve Vancouveru 2010 také olympijského sportu.

Představili se také zahraniční závodníci. „Soutěžilo se v kategoriích Elite muži a Elite ženy. Dále také v kategoriích hobby muži a ženy. Do nich se mohli zájemci přihlásit vždy ráno a pak si na stejné trati jako profíci závod zkusit na vlastní kůži,“ přiblížil víkendové klání na sjezdovce v Karolince ředitel organizačního výboru Jiří Čech z pořádajícího lyžařského oddílu TJ Slovan Luhačovice.

Závodilo se pavoukovým vyřazovacím způsobem. „Vždy dopoledne byly tréninky a kvalifikace, odpoledne pak ostré jízdy k.o. způsobem,“ popsal ředitel závodu.

Startovní trať začínala hned pod strmou horní částí sjezdovky v Karolince. Většina závodníků zvládla dorazit do cíle v rozmezí třiceti až čtyřiceti vteřin.

Na start závodů v Karolince se v sobotu i neděli postavily dvě desítky profesionálních jezdců. Mezi nimi v sobotu kraloval Petr Takáč, druhý skončil Radek Čermák, třetí Radim Palán a čtvrtý Dominik Jetz z Rakouska.

V nedělní rozjížďce se pořadí v kategorii Elite muži obměnilo. „Zvítězil Radim Palán před Petrem Takáčem, Rakušanem Kasererem a Radkem Čermákem,“ vyjmenoval Čech.

V kategorii hobby muži zvítězil v sobotu Jan Kokeš před Ladislavem Bechetou, Janem Tvrdíkem a Václavem Vrtkou. V neděli byl nejrychlejší opět Kokeš. Za ním se seřadili Jan Toth, Petr Svoboda a Petr Klimeš.

„Do hobby kategorie se přihlásilo celkem čtyřiatřicet jezdců. Tak vysoká účast nás překvapila,“ netajil Čech.

Slabší byla jen účast žen. Jela se pouze kategorie Elite, kde byly čtyři závodnice. V obou dnech bylo pořadí stejné. Zvítězila Rakušanka Bianka Schmuck před svou krajankou Ali Sittinger. Třetí a čtvrtou příčku obsadily domácí jezdkyně Nikola Strychová a Petra Nová.

„Závody proběhly bez komplikací a zranění. Náš velký dík patří provozovatelům areálu v Karolince i horské službě. Všichni nám vyšli vstříc,“ poděkoval na závěr jménem pořadatelů Čech.