Jezdec z Valašské Bystřice už netočí takový počet závodů, jak tomu bývalo v předchozích letech. Přesto si své fanoušky vždy najde. Za jeho zklidnění může částečně manželka Míša, ale hlavně dcera Nikolka, která dává „Silverovi“ pořádně zabrat.

„Malá je hotový andílek s ďáblíkem v těle, ale za nic na světě bych ji nevyměnil. Člověk jede utahaný domů a Nikolka mi okamžitě zvedne náladu. Na to, že má čtrnáct měsíců, tak už umí vyjmenovat jezdce továrního týmu Škoda,“ pochvaluje dceru Silvestr. Mikuláštík ovšem pouze nevypráví o závodech dceři, ale také se jich účastní. V loňském roce se například postavil na start Valašské rally s vozem Subaru Impreza WRC. Šlo pouze o roli spolujezdce. Ostré závody má „Silvero“ na triku čtyři. Společně s Robertem Baranem a octavií WRC obsadili při Rally Prešov 3. místo ve třídě A8 a v Košicích to bylo místo čtvrté. Při domácí Alza.cz – Partr rally Vsetín bodovala česko – slovenská posádka sedmým místem absolutně a ve třídě A8 si „ogaři“ dojeli pro druhé místo.

Silvestr Mikuláštík startoval rovněž ve Šternberku při evropském závodě do vrchu Ecce homo, kde rovněž vystoupal na bednu. Jediný start v závodech do vrchu zde Mikuláštík proměnil v 3. místo ve skupině A. „Kromě klasických soutěží jsem se v loňském roce účastnil i různých šou, jako například Hradec rally šou, Mikulášská rally, Setkání mistrů v Sosnové, Walašská rally šou nebo Bonver fest ve Valašském Meziříčí. Pokud k tomu připočtu i testy vozů Škoda Octavia WRC a Subaru Impreza WRC, tak jsem měl místy o čas postaráno,“ doplnil svůj motoristický program loňského roku Silvestr Mikuláštík.

Velkou oblibu mezi fanoušky motoristického sportu získává Walašská rally šou. Setkávají se zde osobnosti motoristického sportu a hlavní myšlenkou je pomáhat. Výtěžek z akce umožnil rehabilitační pobyt tělesně postižené Elišce Marschavellové. Mikuláštík za celý tým pořadatelů poznamenal: „Věřím, že tímto malým dárkem jsme rozzářili úsměv na dětské tváři.“

I v letošním roce by chtěl Silvestr Mikuláštík oblékat závodní kombinézu. V plánu jsou domácí soutěže – Valašská rally a sprint na Vsetíně. Dále pak vybrané soutěže slovenského mistrovství, některé kopce plus volné závody. „Letošní sezona je stále ještě v jednání. Na Valašské rally bych chtěl startovat s vozem třídy A8, nejlépe Subaru Impreza WRC. Ten jsem měl možnost testovat a je prostě skvělý. Co všechno ale nakonec pojedeme, se bude odvíjet od finančního pokrytí,“ prozradil připravované překvapení na Valašskou rally Silvestr Mikuláštík a doplnil: „Chtěl bych poděkovat všem obchodním partnerům, kamarádům a přátelům za podporu v loňském roce. Zvláštní díky patří rodině, že mi umožňuje stále se zabývat tím, co mě baví.“

MIROSLAV VEBR