V sobotním utkání 18. kola (19. hraného) extraligy na domácí palubovce po solidním výkonu bez problémů porazili Jičín (38:21) a dali tak zapomenout na špatný výkon v předchozím zápase v Hranicích. V tabulce extraligy jsou nyní Valaši na druhém místě se stejným počtem bodů jako třetí Plzeň.

Zubřané na Jičín vlétli hned od úvodních minut a v podstatě už v prvním poločase rozhodli o tom, jak se budou rozdělovat body. „Asi nejdůležitější bylo, že nám dobře šlapala obrana. Od toho se odvíjelo všechno ostatní a tým byl celkově hodně v pohodě. Věděli jsme, že potřebujeme zabrat, protože teď budeme v boji o druhé místo potřebovat každý bod. Jsme rádi, že to vyšlo,“ pochvaloval si po vítězném utkání zuberský pivot Marek Třeštík.

Po prvních třiceti minutách vedli Valaši o deset branek. I za vysokého vedení však neponechali nic náhodě a nedali soupeři vydechnout. V průběhu druhé půle tak narostl náskok až na konečných sedmnáct branek. „Říkali jsme si, že musíme stále hrát a vydržet až do konce. Trenéři nás upozorňovali na předchozí domácí zápas s Lovosicemi, ve kterém jsme vedli o osm branek a nakonec horko těžko vyhráli jen o dva góly. Proto jsme si dali ve druhé půli pořádný pozor a makali na doraz až do konce,“ pokračoval v hodnocení duelu 20letý házenkář Zubří, jenž přispěl k vítězství svého týmu jednou brankou.

Oproti předchozímu výbuchu v Hranicích (porážka 22:30) působil tentokrát koncentrovaný výkon Zubří jako balzám. „Po zápase v Hranicích jsme měli s týmem a trenéry sezení. Myslím, že to pomohlo. Všechno jsme si v klidu vyříkali, Hlavně to, kde jsme udělali chyby, kterých v tom zápase bylo dost a dost. Byl to náš nejhorší zápas v sezoně,“ uznal Třeštík, jenž loni v srpnu reprezentoval Českou republiku na juniorském mistrovství světa v Egyptě.

Do konce základní části zbývá odehrát poslední tři kola. Zubří je momentálně na druhém místě se stejným počtem bodů jako Plzeň. Cíl Valachů je naprosto jasný. „Teď se soustředíme jen na to, abychom získali druhé místo po základní části. Je to velmi důležité pro co nejlepší pozici pro následné play off. Uděláme pro to maximum. Pokud všechny tři zbylé zápasy vyhrajeme, tak to splníme,“ dodal odhodlaně Marek Třeštík.