Před posledním závodem letošní sezony, který se pojede první říjnový víkend na Kladně, jsou Ševčík s Vašutem velmi blízko k zisku svého druhého titulu mistrů republiky v kariéře. Momentálně jsou totiž o tři body průběžně první před druhým Jiřím Staňkem. O všem se definitivně rozhodne na posledním závodě na Kladně, po kterém bude znám nový mistr republiky.

Ve vesničce Černuc se odehrála velká celovíkendová bitva o důležité body. Z ní vyšla vítězně právě valašská posádka ve složení Bronislav Ševčík – Olda Vašut, která si připsala své letošní druhé vítězství. „Celý víkend byl hodně povedený. Krásně vyšlo počasí, sekce byly připraveny perfektně, pro fanoušky byly atraktivní a pro nás výborně časově připravené. Většinou první závodní den jezdíme i do šesti hodin, ale tentokrát jsme měli ve čtyři odpoledne hotovo. Mělo to skutečně parádní tempo, všechno klapalo jak na drátkách," pochvaloval si vítězný závod pilot posádky Bronislav Ševčík. Ten velmi chválil pořadatele, kteří se podle něj vyznamenali po všech stránkách. „Sekce byly skvěle připraveny a hlavně byly velmi rozmanité. Střídaly se kameny, popílek, písek, bylo to hodně klouzavé a sypké. Hodně nám to ujíždělo a bylo to náročné, ale skvěle jsme si zazávodili a myslím, že to bylo atraktivní i pro fanoušky," konstatoval Ševčík.

Závod však nebyl pro posádku Omlux Racing teamu tak jasný, jako tomu bylo na předchozím podniku v Kunštátě, kde Ševčík s Vašutem své soupeře rozdrtili „o parník". „Za začátku prvního dne jsme se pohybovali na druhém místě. Soupeři udělali několik chybiček a my jsme se ještě první den dostali na první místo. Snažili jsme se držet si svoje tempo, hlavně opatrně, a to se nám vyplatilo. Na prvním místě jsme se udrželi až do konce a za to jsme moc rádi," oddechl si jezdec po druhém vítězství v sezoně. V Černuci však nebylo všechno jen růžové a pozitivní. „Zažili jsme si i horké chvilky s technikou. Kvůli novému brzdiči jsme přidali na tlaku vzduchu a kvůli tomu nám ustřelila hadice. Jeli jsme tak jednu ze sekcí úplně bez brzd a bez uzávěrek. To bylo hodně divoké, naštěstí jsme pak brzy opravili, na tlaku jsme ubrali zpátky na pět a půl atmosféry a pokračovali v jízdě," připomněl Ševčík menší krizi z předposledního závodu šampionátu.

Před posledním šestým závodem je situace na čele průběžného pořadí velmi napjatá. O mistru není ani zdaleka rozhodnuto, nicméně nejblíže ke zlatu mají právě Ševčík s Vašutem, kteří mají tříbodový náskok před zatím druhým Jiřím Staňkem. „Momentálně je to pořád otevřené na všechny strany a všechno se rozhodne na Kladně. Pokud by to po posledním závodě skončilo bodovou rovností, nevím přesně, jak by se to řešilo. Pravděpodobně by to rozsekl celkový počet nasbíraných trestných bodů, a ten bychom měli mít nejlepší. Ale uvidíme. My víme, že máme jedinou jistotu. Při našem tříbodovém náskoku víme, že pokud vyhrajeme nebo skončíme před Jiřím Staňkem, tak budeme mistry. To by bylo skvělé," zasnil se valašský pilot. Hned ale brzdí přehnaný optimismus. „Nic není rozhodnuto a naopak se všechno vyřeší na Kladně. Musíme se co nejlépe připravit a předvést ideální výkon. Věřím, že to tam pro nás dopadne dobře," burcuje před poslední bitvou sezony Bronislav Ševčík.