Valašská dvojice (Ševčík – Branky, Vašut – Lešná) si skvělé druhé místo ve své třídě S3 v republikovém šampionátu vyjela hned ve své premiérové sezoně.

Na posledním šestém závodě seriálu mistrovství České republiky v Chříči na Plzeňsku dojela posádka na osmém místě, což bohatě stačilo na celkově stříbrnou pozici. Po posledním závodě seriálu propukla v táboře valašské posádky velká radost. „Na první sezonu je to skvělé. Máme obrovskou radost a jsme rádi, že jsme to dotáhli k tomu druhému místu. Fakt super sezona,“ radoval se pilot Bronislav Ševčík.

Daleko však nebyla valašská dvojka ani od zlata. To nakonec získal František Horáček, kterému se poslední závod povedl o něco lépe. „My jsme se v Chříči poprvé v sezoně celkem trápili s technikou. Měli jsme nějaké problémy s řízením a po první dnu jsme byli až na jedenáctém místě. Druhý den jsme však pořádně zatáhli. Dařilo se nám všechno, na co jsme sáhli a dostali jsme se až na osmou příčku,“ ohlédnul se branecký jezdec za posledním podnikem šampionátu.

O titulu mistra České republiky rozhodovaly velmi těsné počty. Každé z posádek se počítalo nejlepších pět výsledků z celkově šestidílného mistrovství. Konkurent Ševčíka Horáček jel všech šest závodů a na nejhorším z nich vyjel 5 bodů. Ševčík s Vašutem jeli jen pět závodů a po součtu jejich bodů jich měli stejně jako Horáček po pěti závodech. „Potom rozhodlo to, že mu připočetli pět bodů z šestého závodu a nám žádné body, protože první závod sezony v Milovicích jsme nejeli. I tak je ale druhé místo super. Všichni v týmu i sponzoři a partneři jsou z takového výsledku nadšení,“ pochvaluje si Bronislav Ševčík.

Oslava zisku titulu vicemistrů republiky na sebe nenechá dlouho čekat. „Zatím jsme sice nic velkého nestihli, ale chystá se to. Na Křivoklátě bude oficiální vyhlášení výsledků a zakončení trucktrialové sezony, takže tam to určitě pořádně oslavíme,“ plánuje si Ševčík.

Oba borce z Valašska a jejich bílo – oranžovou Pragu V3S čeká v této sezoně ještě jedna zajímavá akce. Tentokrát však o body do mistráku nepůjde. „Na pražském výstavišti se 11. října koná velká automotoshow. Bude tam i exhibice truck trialových vozů, na kterou jsme byli pozváni. O žádné body se nepojede, bude to spíše truck trialová exhibice pro diváky. Pro nás to bude zase něco nového, takže se těšíme,“ dodal čerstvý vicemistr republiky Bronislav Ševčík.