Na posledním pátém závodě šampionátu v Drnovicích u Blanska o uplynulém víkendu skončila posádka Axitech Racing Teamu ve své třídě S3 na skvělém prvním místě. Ani to však nakonec nestačilo na celkové prvenství, které velmi těsně získala posádka Horáček – Zukriegel.

Poslední podnik šampionátu se posádce Ševčík – Vašut povedl od začátku do konce na jedničku. Za účasti čtrnácti posádek, což je letošní maximum, nenašli Valaši přemožitele. „Byl to velmi povedený závod, z letoších pěti v seriálu určitě nejhezčí. Tratě byly super připravené, organizace klapala, přišlo i hodně diváků. Zajezdili jsme si výborně. Auto fungovalo na jedničku, neměli jsme výraznějšího problému,“ pochvaloval si poslední díl šampionátu Bronislav Ševčík.

Ani vítězství v Drnovicích však na kýžené a vysněné zlato nestačilo. Loni stříbrná posádka se tak musela spokojit zase „jen“ s druhou příčkou. „Samozřejmě druhé místo je super výsledek. Mysleli jsme však na zlato, takže trochu zklamaní určitě jsme. Zvláště, když jsme byli tak blízko. Rozdíl byl opravdu minimální,“ povzdech si Ševčík.

Zlomovým okamžikem celé sezony, který rozhodl o stříbru, se udál na předposledním podniku šampionátu v Ujkovicích. Právě tam udělala posádka osudovou chybu, skončila v tomto závodě až šestá a tyto body pak v konečném zúčtování chyběly. „Je to velká škoda. Za celou sezonu jsme udělali jen jednu takovou výraznější botu a hned to má tak velký dopad,“ vzpomněl pilot posádky důležitý moment sezony. „Zhruba jsme si to propočítávali, a kdybychom v Ujkovicích zajeli tak nějak průměrně, jako v průběhu celé sezony, byli bychom mistry,“ smutnil Ševčík.

I přes zklamání však nakonec převládá v táboře Axitech Racing Teamu spokojenost. „Letos byla opět konkurence v naší třídě o něco silnější, například teď v Drnovicích jelo čtrnáct posádek. Výsledky byly na špici po celý rok hodně vyrovnané a tlačí se tam čím dál více dravců. Z tohoto pohledu je stříbro určitě úspěch,“ pochvaluje si čerstvý vicemistr republiky v truck trialu. Při bilancování sezony 2009 nezapomněl pilot z Branek poděkovat celému týmu za celoroční práci. „Je potřeba poděkovat našim mechanikům Jardovi Hrabovskému a Petrovi Spíchalovi, kteří odvedli kus práce. Taky bych rád poděkoval všem, co nám jakýmkoliv způsobem pomáhali a podporovali nás,“ dodal Bronislav Ševčík.