V Ujkovicích u Mladé Boleslavi dojela valašská posádka ve své třídě S3 na šestém místě a v celkovém pořadí této skupiny klesla na třetí místo průběžně. Další dvě valašské posádky závodící ve stejné třídě a na stejném voze dojely o uplynulém víkendu ve třináctičlenném pelotonu třídy S3 ze Ševčíkem. Jiří Stromšík s Michalem Skýpalou (Valašské Meziříčí) skončili sedmí a Roman Zeť s Jiřím Jurečkou (Velké Karlovice) dojeli devátí.

V Ujkovicích čekala na jezdce podle slov Ševčíka zatím nejhorší trať, kterou kdy jel. „Byla tam velmi jednoduchá trať, kterou bez jakýchkoliv problémů projely vozy všech kategorií. Rozdíly v bodech byly velmi minimální,“ popsal situaci v Ujkovicích Bronislav Ševčík.

O tom, že skončí posádka Axitech Racing teamu až na šestém místě, se rozhodlo z velké části už v sobotu. „ První den jsme udělali jednu zásadní minelu, kterou beru na sebe. Olda mě navigoval trochu jinak, než jsem pak podle sebe projel úsek já. Byla to moje chyba. Škoda je to o to větší, že díky jednoduchým sekcím, které všichni projížděli bez problémů, jsme už pak tuto chybu nestihli v dalším průběhu zlikvidovat a posunout se ve výsledkové listině nahoru,“ litoval pilot Pragy V3S smolného okamžiku, který prakticky rozhodl o šesté příčce. Právě toto umístění v předposledním podniku republikového šampionátu si Ševčík s Vašutem dost zavařili v celkovém pořadí a také si definitivně zavřeli dveře k mistrovskému titulu. „Nyní jsme průběžně třetí. Na první místo už dosáhnout nemůžeme. Musíme zajet v posledním závodě seriálu MČR co nejlépe, abychom se dostali na druhé nebo alespoň udrželi třetí místo,“ říká odhodlaně Ševčík. „Musíme se koncentrovat hodně, protože kdybychom opět dojeli nějak špatně, mohli bychom také být třeba až čtvrtí. Je to celkem blízko, tak doufáme, že nás tam přijede podpořit co nejvíce našich fanoušků,“ plánuje si Ševčík do závěrečného závodu MČR, který se pojede poslední srpnový víkend v Drnovicích u Blanska.