,,Závod je určen dětem od 9 let, mládeži i dospělým. O úspěšném výsledku nebude rozhodovat jenom rychlost, ale také bystrost,“ prozradil stavitel trasy Ondřej Petřek.

,,Letos jsme prodloužili trasu a máme přepraveny nové i divácky atraktivní překážky, jako je Lizobouch,“ těší se na účastníky zašovské SCALA RACE Petřek.

Pořadatelé obec Zašová vypsali 6 kategorií: Mladší kluci (ročník narození 2013 – 2015), starší kluci (2010 – 2012), junioři a dospělí (2009 a starší), mladší dívky (2013 – 2015), starší dívky (2010 – 2012) a juniorky a dospělí (2009 a starší).

Každý účastník dostane upomínkové předměty. První tři v každé kategorii obdrží ceny.

Závod startuje před pohostinstvím v dolní části MX areálu Zašovská skála, v 9.30 hodin.

,,Přihlášky už máme uzavřeny, ale diváci jsou zváni,“ láká na Valašsko další z pořadatelů závodu Marcela Janišová.

Na zlínské Vršavě se v úterý uskutečnilo krajské finále McDonald’s Cupu 2024.
McDonald’s Cup: slaví ZŠ Sportovní Uherské Hradiště a ZŠ Slovenská Zlín

,,Letošní ročník SCALA RACE je výjimečný tím, že startovné a další výtěžek z akce věnuje obec Zašová na pomoc našemu malému spoluobčanovi Dominikovi Karafiátovi. Rodiče mu za darované finanční prostředky mohou koupit zdravotnické vybavení. Přispět do kasičky mohou i návštěvníci akce,“ informuje Janišová.

V areálu Zašovské skály bude připraven také doprovodný program.

,,Kdo bude chtít, tak si může vyzkoušet střelbu z luku, nebo chůzi na chůdách. Nejen účastníci závodu si mohou koupit trička s logem závodu a hashtagy. Letos přibyly i tetovačky, sportovní výzvy, ukázka kynologického výcviku a rapové vstoupení,“ zvou do Zašové Ondřej Petřek a Marcela Janišová.