O problémech v kádru Plzně se na Valašsku dozvěděli již ve středu, odklad byl potvrzen teprve včera.

„Nemyslím si, že by něco Plzeňští zkoušeli a simulovali. Když jde o zdraví, tak se nežertuje. Vztahy se Západočechy máme korektní, nepřepokládám, že by lhali celé republice," nechce nijak spekulovat o faktech, která vedla svaz ostře sledovaný duel odložit.

Navíc stejné soupeře, jen s opačným pořadatelstvím, čeká duel již ve středu na Valašsku od 18 hodin v rámci čtvrtfinále Českého poháru.

„Zde si již nedokážu představit, že by se duel odkládal. Buď bude kontumován, nebo soupeř přijede v silně kombinované sestavě s hráči juniorky. Pokud ale zápas nezavřou hygienici," přemýšlí nahlas kouč, který tak hráčům dal o víkendu neplánované volno.

„Původně jsme měli ještě v sobotu trénovat a v neděli pak hrát zápas. Kluci tak za odměnu dostali volno," pousmál se.

S vedoucím postavením v tabulce totiž v klubu Robe panuje spokojenost.

„Byla by ještě větší, kdyby se nám nepřihodil poslední domácí výpadek s Duklou. I přes tuto kaňku není klukům co vytknout, nasazení a pracovní morálka byly na podzim vysoké. Jsme rádi, že máme výbornou výchozí pozici do odvet," těší kouče.

Ten výjimečně v případě středečního pohárového duelu zcela předá trenérské žezlo na lavičce svému kolegovi Pavlu Hrachovcovi. „V neděli se po dlouhých letech opět vydám domů na jih Ruska za rodinou, kde strávím celý týden. Ale sám, bez mé rodiny ze Zubří, s tou se opět shledám a svátky oslavím až 25. prosince, kdy si s chutí dám kapra a salát," směje se Titkov.

Přestože po víkendu extraligu čeká půldruhého měsíce přestávka, moc odpočinku si v Zubří neužijí.

„Naším cílem je dostat se na Final four Českého poháru, který se hraje koncem ledna. Upřímně moc toužím pohár vyhrát, tuto trofej ještě coby trenér nemám," přiznal ruský kouč ve službách Valachů.

„Navíc loni se nám druhá fáze základní části nevyvedla, měli jsme problém dostat se do tempa, proto se chceme na ostrý start co nejlépe připravit. Popravdě mám radši, když do ní vtančíme pěkně zostra, ovšem připravení," dodal s úsměvem Andrej Titkov.