Valaši prohráli jen jeden zápas, a to hned v prvním kole v Prostějově s tamním C týmem. Utkání bylo po jeho odehrání kontumováno ve prospěch Prostějova, který vyhrál i na hřišti po velké bitvě v prodloužení. „Bylo to hned první utkání nové sezony. Na to, že jsme nebyli tolik sehraní a hrálo se u velmi silného soupeře, byl výsledek i hra v rámci možností slušný,“ vrátil se k jediné porážce sezony kouč basketbalistů Valašského Meziříčí B Petr Nachtmann.

Ve zbylých zápasech už Valaši hořkost porážky nepoznali. „Kluci k celé sezoně přistupují zodpovědně. Postupem času jsme hru zlepšovali a třeba teď poslední utkání před Vánoci s Olomoucí bylo vrcholem. Celkově jsme s podzimem určitě spokojeni,“ ohlíží se kouč týmu za povedeným účinkováním týmu.

Bilancování první poloviny soutěže je o to příjemnější, že tým je složen z drtivé většiny z mladých hráčů a především vlastních odchovanců. Ti navíc postupně stále více nakukují do meziříčského áčka, které je tradičním účastníkem druhé ligy. Tam už pravidelně nastupuje například 17letý Martin Václavek, minulý víkend si v áčku odbyl premiéru další „odchovanec“ béčka Jan Kročil (18) a podle slov trenéra A týmu Pavla Václavka dostane šanci v jarní části i Lukáš Riemer (18).

Od zápasového kolotoče si béčko Valašského Meziříčí moc neodpočine. Vlastně jen přes vánoční svátky. Hned po novém roce totiž soutěž pokračuje odvetnými zápasy. A hned v prvním novoročním duelu čeká Meziříčany řádně ostrý test. V pátek 7. ledna totiž přijede Prostějov C. Hrát se bude od 18 hodin na stavební průmyslovce. „Bude to pro nás další velmi důležitý zápas sezony. Prostějovu rozhodně máme z prvního kola co vracet, na utkání se těšíme. Určitě je to dobrá šance pro fanoušky, ať se přijdou podívat na basket a podpořit náš mladý tým proti silnému soupeři,“ pozval na zajímavý zápas kouč Nachtmann