A i když Panteři ve čtvrtfinálové sérii s Mladou Boleslaví neuspěli, když s úřadujícími šampiony prohráli 0:4 na zápasy, těžké duely s vítězem základní části a obhájcem trofeje si trenérův syn parádně užil. Vyřazení ale mladého zadáka mrzelo stejně jako zbytek moravského týmu.

„Je to obrovská škoda. Myslím, že jsme odehráli velmi dobrou sérii. Hodněkrát jsme byli blízko vítězství, bohužel jsme nebyli tolik produktivní, což bylo nakonec rozhodující,“ myslí si Lukáš Kvapil, který si ve vyřazovacích bojích připsal tři body za dva góly a jednu asistenci.

„Jsem moc rád, že se mi dařilo i bodově. Ale to je z velké části zásluha spoluhráčů. Nastupoval jsem s Lukášem Pešatem a Petrem Kittelem, oba jsou to skvělí hráči. Taky musím poděkovat trenérům, že jsem dostal tolik prostoru na hřišti,“ prohlásil.

Jak moc vyřazení s vítězem základní části a obhájcem trofeje bolí?

Je to obrovská škoda. Soupeř byl hratelný. Odehráli jsme dobrou sérii, kterou rozhodovala produktivita a ta byla na naší straně bohužel menší. Takže nás vyřazení určitě hodně mrzí.

Poslední zápas skončil debaklem. Štve vás porážka 3:10 hodně?

Zápas sice skončil velkým brankovým rozdílem, ale podle mě jsme podali dobrý výkon. Bohužel nám chyběla větší produktivita při zakončení, což rozhodlo.

Jak moc vám v závěrečném střetnutí scházel brankář Michajlovič?

Rozhodně nám chyběl. Radovan je základní stavební kámen našeho týmu. Ale Kevin Majrich ho výborně zastoupil. Bohužel v sobotním zápase do něj Martin Tokoš narazil v brankovišti a má lehký otřes mozku.

Je Mladá Boleslav největším favoritem na titul?

Boleslav má velmi dobrý tým plný hvězd a taky vyhrála základní část. Letos je ale soutěž velmi vyrovnaná, takže těžko říct, jak to nakonec dopadne.

Bylo pro vás letošní play-off velkou zkušeností, když jste hrál proti nejlepším hráčům a reprezentantům?

Ano. Přece jenom to bylo moje první play-off a dostal jsem velké množství prostoru. Navíc jsem mohl hrát proti loňskému mistrovi superligy, takže to pro mě byla obrovská zkušenost.

Sezona skončila. Budete dál trénovat, nebo si od florbalu odpočinete?

Momentálně bych se měl věnovat hlavně škole, protože letos maturuji, takže to bude jedna z předních věcí. Poté se také budu věnovat přítelkyni, ale na florbal si rozhodně čas najdu. Nějaký velký odpočinek určitě neplánuji.

Zůstáváte v Otrokovicích i v příští sezoně?

V Otrokovicích jsme momentálně druhým rokem a jsem tady spokojený, takže mám v plánu zůstat. Žádné jiné angažmá nehledám, ale pokud přijde nějaká nabídka, tak se ještě může mé rozhodnutí změnit. (úsměv)

S otcem, který působí u Panterů jako hlavní kouč, budete sezonu dlouho rozebírat?

Řekl bych, že ani ne. Možná prohodíme pár slov, ale žádné velké večerní debaty o vyřazení neplánujeme. (úsměv)

Kdo je Lukáš Kvapil?

Devatenáctiletý rodák ze Vsetína začínal s florbalem na Valašsku. V rodném městě strávil většinu kariéry. Před dvěma lety zamířil šikovný obránce na hostování do Olomouce. Na Hané byl spokojeným, ale díky nabídce z Bulldogs Brno zamířil na jižní Moravu, kde si zahrál juniorskou extraligu. Po sezoně v Brně se talentovanému florbalistovi ozval bývalý trenér Panterů Karel Ševčík. Lukáš Kvapil neváhal a přesunul se do Otrokovic, kde působí druhou sezonu. Letos nastupuje pod vedením svého otce, Michala Kvapila.