Některé přihlášky dorazily doslova „za minutu dvanáct“. „Přihlásilo se jedenáct prioritních jezdců ASN. Všichni, kromě Jana Dohnala s Fordem Focus WRC, disponují vozy kategorie R5. A z nich pravděpodobně vzejde vítěz letošního závodu,“ odhaduje tiskový mluvčí závodu Tomáš Plachý. „Nejvyšší pozice na startu bude mít tovární pilot Škody Motorsport Jan Kopecký, sekundovat se mu bude snažit dvojice Fordů Fiesta R5 v rukou Václava Pecha a Jana Černého. Dalším do party je druhý jezdec tovární stáje Škoda Motorsport Ole – Christian Veiby z Norska,“ upřesnil Plachý.

Fanoušci se mohou těšit na osmnáct vozů specifikace R5 (9 obou značek). Za volantem fabie se dále objeví třeba domácí pilot Jaromír Tarabus, Vojtěch Štajf či Filip Mareš, naopak na fiestu sázejí Martin Vlček, Jaroslaw Szeja či Václav Kopáček. Nejobsazenější třídu 2 (celkem 19 vozů) doplňuje rožnovský Miroslav Jakeš se Škodou Fabia Super 2000.

Roli boha Peruna v nové valašské pohádce Největší dar obsadí herec Pavel Nový. Na snímku s režisérkou pohádky Martou Santovjákovou Gerlíkovou
Ve valašské pohádce Největší dar si zahraje Pavel Nový

Kromě Nora Veibyho se s vozem kategorie R5 objeví na startu i další dva zahraniční jezdci – Slováci Jaroslav Melichárek a Vladimír Hanuš (oba Fiesta R5). Celkem se na Valašku přihlásilo deset zahraničních posádek, převážně z Polska (6).

„Ambice na desítku budou mít i vozy specifikace WRC, které kromě Jana Dohnala nasadí také Karel Trněný (Škoda Fabia WRC) a Silvestr Mikuláštík (Škoda Octavia WRC). První dvacítka startovní listiny tak nabízí pouze speciály těchto dvou kategorií,“ dodal Tomáš Plachý.

„Vzhledem k termínové blízkosti úvodního moravského závodu RSS jsme tajně doufali v osmdesát startujících, což by vyrovnalo loňský počet. Nakonec se v posledních minutách tuto hranici podařilo překonat. Navíc kromě kvantity nás těší hlavně kvalita. Devatenáct vozů třídy 2, včetně dvou továrních posádek, a tři speciály WRC, to je určitě dobrý vklad pro fanoušky, aby k tratím Valašky zamířili,“ raduje se šéf organizačního týmu Jaromír Tomaštík.

Sjezdovka Razula
Sezóna ve Ski areálu Razula ještě zdaleka nekončí