Nejvíce dramaticky se vyvíjí situace vkrajském přeboru. Ještě před měsícem měli rožnovští fotbalisté vypsanou divizní jízdenku, ale potom na mužstvo dolehla krize. Ta vyvrcholila minulý víkend zpackaným zápasem vProvodově. „Musel bych dlouho vzpomínat, ale takovou porážku jsem asi ještě nezažil,“ vrací se kzápasu sekretář 1. Valašský FC Vladimír Krupa. Rožnované totiž vedli čtvrthodiny před koncem 3:0, ale zápas stihli ještě prohrát. A navíc přišli o dva vyloučené hráče. Porážka a také pád na druhou příčku způsobila zemětřesení na trenérské židli. „Na vzniklou situaci jsme museli reagovat. Vneděli dopoledne se sešlo vedení klubu a odvolalo trenéra Dalibora Příkazského,“ pokračuje Krupa.

Na uvolněné trenérské křeslo získal klub zkušeného Pavla Hajného, který po dlouhém váhání tuto roli přijal: „Nejsem zastáncem takového řešení, ale chtěl jsem klubu pomoci“, říká Hajný a dodává: „Jedná se o šest zápasů, ale úroveň krajského přeboru téměř neznám. Abych se přiznal, nijak detailně jsem ji nesledoval.“ A není divu, neboť Pavel Hajný ještě před měsícem trénoval druholigový Třinec. Do Rožnova se vrátil po třech letech a lepšího soupeře na obnovenou premiéru si nemohl přát – poslední celek tabulky Hradčovice. Sobotní dopolední zápas má tedy jasného favorita.

Nový lídr krajského přeboru FC Vsetín se výbornými jarními výkony vyšvihl do čela a rázem přehodnotil jarní cíle. O postup se chce poprat právě s1. Valašským FC. Vsobotu jej ale nečeká lehký soupeř, neboť hráči Hluku jsou nevyzpytatelní. Zbývající krajští zástupci Kateřinice a Valašské Příkazy se dostali do výborné formy a fotbalem se začali bavit. Probuzení obvyklých střelců a opor Příkaz, stejně jako šance vlastním odchovancům vKateřinicích, začalo přinášet ovoce.

Divizní zástupce zKarlovic má za sebou úspěšnou bodovou sérii a definitivně snad zažehnal sestupové chmury. Na začátku jara byli Valaši až na dvanáctém místě šestnáctičlenného pelotonu divize E, ale nyní atakuje horní polovinu tabulky. Výraznou změnu klepšímu „zařídila“ především parádní jarní série vítězství Valachů na domácím hřišti, kde ještě neztratili ani jediný bod. Další povzbuzující zprávou pro karlovické fanoušky je, že se před týdnem vutkání sOtrokovicemi vrátil do sestavy po dlouhé pauze zaviněné zraněním elitní útočník František Plánka a hned zařídil penaltu, když na něj soupeř udělal všestnáctce faul. Však také sposledními týdny panuje vtáboře nejvýše hrajícího valašského týmu dobrá nálada. „Teď už bychom měli být znejhoršího určitě venku, a to pčedevším díky dobrým výsledkům na domácím hřišti,“ pochvaluje si kouč Velkých Karlovic+Karolinky Viktor Kollanda, jenž přišel ktýmu vprůběhu sezony a nahradil Karla Hajdu. O víkendu čeká jeho svěřence poměrně hratelný soupeř - Baník Albrechtice, který ale bojuje o záchranu.

Jiné, nesrovnatelně příjemnější starosti, mají ve Valašském Meziříčí. Tam aby začali pomalu dávat chladit postupové šampaňské. Vneděli je ale čeká těžký soupeř ze Lhoty u Vsetína. Zápas předních celků I.A třídy slibuje kvalitní fotbal a také souboj dvou elitních střelců – domácího Emila Nečase a opory Lhoty u Vsetína Radima Dobeše. Dobrý fotbal lze také očekávat také o soutěž níže vI.B třídě vrivalském derby mezi Střítežem nad Bečvou a Zašovou, které se netradičně hraje vneděli. Oba týmy potřebují body kzáchraně a široká divácká obec se jistě má na co těšit.