„Po několika letech kempů v rožnovské režii jsme si v loňském roce vyzkoušeli spolupráci se superligovými Vítkovicemi, a premiéra to byla velmi vydařené. Oba turnusy kempů pro mladší i starší děti se vydařily na jedničku a všichni litovali, že kemp netrvá alespoň 10 dní. Bylo tak prakticky už v minulém roce rozhodnuto, že letos kempy zopakujeme a pokud možno ještě vylepšíme,“ říká člen vedení rožnovského florbalového klubu Zbyněk Macura.

Sportoviště se speciálním florbalovým povrchem s rozměry florbalového hřiště, tenisové kurty, fotbalové hřiště a další venkovní prostory pro sportovní vyžití včetně venkovního koupaliště.

„Všichni účastníci se mohou těšit na bohatý program vedený zkušenými trenéry s licencí a kurzem první pomoci, a také hráči elitních týmů Vítkovic a Rožnova. V akci tak uvidíme například superligové hráče Jirku Bestu, Adama Delonga či Marka Brauera a z Rožnova například Dana Slováka). Ubytování a stravování bude na přilehlé ubytovně fotbalového stadionu v Rožnově pod Radhoštěm, na halu to tak budeme mít pár kroků, stejně jako na fotbalové hřiště či na koupaliště. Nedaleko také máme zábavní centrum Gibbon park. Stravování zahrnuje pro pobytový kemp plnou penzi, pro příměstský kemp pak obědy a svačinky. Pitný režim naprostou samozřejmostí,“ pokračuje Zbyněk Macura.

„Náplní kempu je rozvoj sportovních dovedností, kompenzační a koordinační cvičení. Dále také rozvoj pohyblivosti, míčové hry, soutěže, koupaliště, přátelská florbalová utkání, závěrečné soutěže, táborové hry a mnoho dalšího! Volný čas budou děti trávit poledním klidem, návštěvou Valašského muzea či Jurkovičovy rozhledny, táborákem, stolními hrami a hlavně spoustou další legrace,“ dodává Zbyněk Macura k bohatému programu rožnovských příměstských florbalových kempů.

Zůstává klasické rozdělení do dvou turnusů, a to konkrétně:

14. – 19. srpna 2020 – ročníky 2009 – 2012 (přípravka, elévové, elévky)

23. – 28. srpna 2020 – ročníky 2005 – 2008 (mladší žáci, starší žákyně a starší žáci)

Místo sportovní hala SYNOT TIP HALL (vedle fotbalového hřiště FC Rožnov)

(něm)