Tuto skvělou příležitost, vyzkoušet si, jaké by to bylo být hokejistou, si  nenechalo ujít 48 dětí. Děti spolu se svými rodiči i přes chladné počasí zavítaly na rožnovský zimní stadion.

„Pro děti byl připraven bohatý program na ledě i mimo něj. Zde si na několika stanovištích  vyzkoušely běhání na malém vymezeném prostoru, poskakování na atletickém žebříku, házení na koš, střelbu tenisákem na branku. Rodiče mezitím zhlédli zajímavou videoprezentaci, ve které jim byl představen lední hokej a měli možnost si prohlédnout součásti výzbroje a výstroje, které děti při hokeji využívají. Dále jim byly zodpovězeny všechny jejich otázky,“ popisuje obsah vydařené akce člen vedení rožnovského hokejové klubu Bohumil Zahradník.

Děti poté navštívily šatny nejmenších hokejistů, kde si prohlédly a vyzkoušely hokejovou výzbroj a výstroj, za pomoci organizátorů se převlékly a vyjely na led.

Během programu mimo led a programu na ledě byl na ledové ploše prezentován trénink kategorie 2. a 3. třídy.

„Na ledové ploše bylo připraveno několik stanovišť, sbírání míčků, vybíjení trenéra pěnovým míčem, střelba na brankáře, házení do basketbalového koše, kopání balónem do brány, honičky na malém prostoru. Na všech těchto stanovištích si děti za pomoci asistentů a trenérů ověřily své dovednosti a zdokonalily své bruslařské umění,“ dodává Bohumil Zahradník.