Hosté začali utkání opatrně. V jeho úvodu mysleli hlavně na obranu. Zkušený tým Havířova se ovšem dokázal brzy gólově prosadit. V 8. minutě poslal Severomoravany do vedení Šochman a o šestnáct sekund později to bylo po ráně Krause 2:0. V první třetině za domácí ještě potřetí skóroval ve 12. minutě Tychtl.

Ani ve druhé třetině se Rožnovu nedařilo a inkasoval další čtyři branky.

Hosté se prosadili až ve třetí části, kdy korigovali skóre na 7:1 a v úplném závěru zápasu na 10:3.

,,Do Havířova jsme odjeli bez spousty opor s omlazenou sestavou. Chyběl nám především nejlepší střelec Josef Viktořík. Ale také zkušený obránce Pavel Barabáš a z různých důvodů nemohli nastoupit ani Vladislav Kittel, David Žniva, Patrik Pícha a Jakub Zdražil,“ prozradil hlavní kouč hostujícího kolektivu Miroslav Kasl.

Ten také uznal, že jeho mužstvo podalo ustrašený výkon. ,,V utkání jsme se drželi jenom do 7. minuty. Jakmile jsme inkasovali dva góly, tak jsme začali být nervózní a dělali jsme spoustu chyb. Havířov byl proto od poloviny první části výrazně lepším celkem. Domácí nás přehrávali v osobních soubojích a dařilo se jim proměňovat šance. Ve třetí třetině jsme zjednodušili hru a konečně jsme také skórovali,“ uvedl po nevydařeném sobotním střetnutí Kasl.

Vůdce lavičky Rožnova pod Radhoštěm proto po debaklu na severu Moravy nabádá svoje svěřence, aby začali brát 1. ligu vážně.

,,Hráči si musí uvědomit, že je nutné poctivě trénovat. Jinak se výsledky nedostaví,“ ví trenér Valachů Miroslav Kasl.

Další duel sehraje Rožnov pod Radhoštěm znovu na ploše soupeře. V neděli od 18.45 hodin nastoupí v Praze proti týmu Kunratic.

FLORBAL EXELSIOR HAVÍŘOV – 1. FBK ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 10:3 (3:0, 4:0, 3:3)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Kostelecký 2, Blažek.

Sestava: Škrobák (Jasný) – Petr Burýšek, Kostelecký, Stanislav Barabáš, Žitník, Slovák, Blažek, Prašivka, Štůsek, Červený, Smékal, Chmelař, Adam Burýšek, Dvořák.