Vedení Robe navíc v těchto dnech finišuje s příchodem další posily.

„Jsem rád, že mám na startu k dispozici kompletní tým. Nyní řešíme ještě přestup jednoho hráče. Věřím, že se to tento týden doladí. Jméno zatím neprozradím, ale mohu potvrdit, že je to jeden z našich bývalých hráčů, kteří působí v jiném českém klubu,“ uvedl kouč Robe Dušan Poloz.

Jedním z cílů devátého celku uplynulého ročníku nejvyšší mužské soutěže je právě mít v kádru co nejvíce odchovanců.

„Chceme, aby se Zubřani cíleně vraceli domů,“ říká Poloz.

Letos se to valašským činovníkům náramně daří. Comeback ohlásili Jurka s Řezníčkem, pokračovat budou Říha i Hrstka. „V sestavě máme velmi zkušené hráče. Legendy, které toho mají dost za sebou. Nyní je důležité, aby každý z nich věděl, jakou má v mužstvu roli a jaké úkoly si má plnit,“ líčí Poloz, který se snaží, aby mužstvo bylo správně vyvážené.

„Abychom neměli v sestavě jenom zkušenosti, ale taky kluky, kteří to odedřou, uběhají,“ prohlásil.

Pohled na aktuální soupisku se mu zamlouvá.

„Trenér však nemůže být nikdy úplně spokojený s kvalitou kádru, ale současný tým je dobře poskládaný. Věřím tomu, že pokud ke všemu přistoupíme tak, jak máme, a bude nás zdobit poctivá práce, bude to fungovat,“ je přesvědčený respektovaný odborník.

Valaši mají za sebou první týden přípravy. Náročný trenér svěřence zatím spíše šetřil. Dril si nechává až na tyto dny. „Kluci měli individuální program, během volna si plnili tréninkové plány. Na sraz přišli v rozumném stavu. Na rozjezd měli šest tréninkových jednotek ve čtyřech dnech,“ hlásí Poloz.

Házenkáři Zubří se připravují v domácím prostředí. Dřinu v posilovně střídá práce v hale s výběhy po okolí. „Je to kombinace všeho,“ tvrdí s úsměvem Poloz.

Tento týden je v plánu kondiční soustředění. Hráči Robe ale nikam cestovat nemusí, makat budou od čtvrtka do neděle doma. „Tréninky budou i třífázové, takže kluci si máknou. Budou v zápřahu,“ prozrazuje kouč Zubří.

Žádný teambuilding na zpestření letního drilu a utužení kolektivu neplánuje. „I když kolektiv potřebujeme stmelit, program je letos tak náročný, že od toho upustíme,“ říká Poloz.

Do zářijového startu nového extraligového ročníku stihnou Valaši sehrát okolo dvanácti až čtrnácti zápasů. První dvojzápas je na programu na začátku srpna proti Považské Bystrici.

Vrcholem měl být domácí turnaj tří mužstev, po odhlášení Záporoží ale házenkáře Robe čeká pouze dvojzápas s polským Górnikem Zabrze.