„Nechali jsme se inspirovat Setkáním mistrů, které každoročně probíhá v Čechách. Moravští jezdci však příliš mnoho pozvánek nedostávají, proto jsme chtěli udělat i něco pro ně,“ řekl úvodem hlavní organizátor celé soutěže Silvestr Mikuláštík. Diváci se mohou těšit zhruba na dvacítku závodníků.

Chybět nebude ani VIP host, otrokovický pilot Pavel Valoušek junior. Pojede se ve třech kategoriích, a to F2 dvoukolky, F4 čtyřkolky a offroad terénní.
Slavnostní start proběhne v 8.15 hodin v centru Valašské Bystřice.

Následovat bude přejezd na chatu Búřov, kde na závodníky čeká první rychlostní zkouška. „Na okruhu dlouhém 300 metrů pojedou závodníci na čtyřkolkách pět kol. První dvě budou tréninková, další tři na čas,“ prozradil Mikuláštík.

Druhý a čtvrtý měřený test obstarají piloti přímo ve svých soutěžních vozech. „V centru Valašské Bystřice jsme pro závodníky připravili atraktivní trať. Na své si ovšem přijdou zejména fanoušci,“ slibuje organizátor.

Mezitím si to valašští jezdci rozdají na motokárách a svou technickou dovednost pak budou moct předvést na šotolinovém parkovišti u místní školy. „Zde položíme dva balíky slámy, kolem kterých budou jezdci kroužit osmičky dveřmi napřed,“ láká na další zajímavou disciplínu Mikuláštík.

Soutěžní sobotu pak uzavře jízda na trenažéru. Piloti přitom budou mít možnost zapsat si rozpis trati, zkontrolovat si jej a poté absolvovat závodní jízdu.
Časy v jednotlivých testech budou měřeny fotobuňkou, mimo šesté erzety, která bude přičtena k výsledkům.

SOUTĚŽNÍ ROZPIS: 1. RZ -čtyřkolky (9 hod.), 2, 4 RZ - rally (11.15, 13.45), 3. RZ - motokáry (12.30), 5. RZ - drift (15), 6. RZ -Playstation (16).