Prozatím lépe je na tom v přetahované o desetinky plzeňský pilot Fordu, který svého soupeře na poslední rychlostní zkoušce na tatrováckém polygonu v Kopřivnici porazil o necelé dvě vteřinky, což je také celková ztráta Kočího na druhé místo Pecha.

Trochu z povzdálí sleduje tento souboj Jan Černý, který vyčkává na chybu svých nejbližších soupeřů, kterou může být třeba i defekt pneumatiky.

Valašská Rally 2019, 1.RZ
Valaška odstartovala. Úvodní erzetu ovládl favorit Kopecký

Do průběhu soutěže promluvili v sobotu právě i defekty, když jeden z adeptů o pódiové umístění Miroslav Jakeš díky defektu hned na první ranní rychlostní zkoušce ztratil na špičku více než minutu, kterou ale postupně stahoval.

Ještě hůře ale dopadl zlínský pilot Jan Jelínek, který za cílem šesté rychlostní zkoušky Odry musel kvůli dvojitému defektu a pouze jednomu rezervnímu kolu ve voze, ze soutěže dokonce odstoupit.

Do nedělní etapy ale nastoupí dle informací jeho týmu v rámci takzvané Supe rally. A to hlavně z důvodu sbíraní cenných zkušeností s novým vozem Škoda Fabia R5.

V neděli čeká posádky posledních šest rychlostních zkoušek, a to včetně dvou divácky atraktivních průjezdů na zkušebním polygonu Tatry. Vítěznou posádku očekáváme na náměstí ve Valašském Meziříčí před půl čtvrtou odpoledne.

Pořadí 38. Kowax Valašská rally 2019 po 8 RZ:

1. Kopecký - Dresler Škoda Fabia R5   54:38.9

2. Pech - Uhel Ford Fiesta R5 + 27.6

3. Koči - Mozner Škoda Fabia R5  + 29.6

4. Černý - Černohorský Škoda Fabia R5 + 40.6

5. Mareš - Hloušek Škoda Fabia R5  + 1:01.6

JIŘÍ HEJTMÁNEK