,,O mety nejvyšší budou bojovat jednotlivci ve dvouhře Open bez výkonnostního omezení. Hrát se bude i dvouhra útěchy pro hráče, kteří vypadnou v předkole a v prvním kole hlavní soutěže. Připraven je i turnaj Masters pro veterány nad 50 let, který je zároveň 14. ročníkem Memoriálu Zdeňka Mičkala. Svůj turnaj budou mít také dvoučlenná družstva,“ informuje hlavní organizátor turnaje Petr Míček.

Ten na Valašsku přivítá spoustu kvalitních stolních tenistů.

,,Účast přislíbil loňský vítěz, rožnovský odchovanec, nyní hráč druholigového Slezanu Opava, Jiří Škrla. Hrát bude i jeho klubový kolega Kamil Knybel. Hrát by měl i sympatický Peter Konrád z Považské Bystrice, který v loňském roce v hlavní soutěži vybojoval třetí příčku. Také on k nám přijede s některými oddílovými spoluhráči,“ prozradil Míček.

Předseda rožnovského stolně tenisového klubu odhaduje, že si na Valašsku zahraje kolem 30 stolních tenistů. Závazné přihlášky do soutěží jednotlivců je nutné podat do pátku 29. prosince na emailovou adresu roznovskypredseda@centrum.cz, nebo přes SMS na mobil 724 411 176.

Už 34. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenise se koná v sobotu 30. prosince v Rožnově pod Radhoštěm. Na Valašsku se odehrají čtyři soutěže.Už 34. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenise se koná v sobotu 30. prosince v Rožnově pod Radhoštěm. Na Valašsku se odehrají čtyři soutěže.Zdroj: Petr Míček

,,Náš turnaj je otevřený pro všechny hráče. Naším přáním je, aby nabídku poměřit síly se silnými soupeři využilo co nejvíc stolních tenistů z Valašska. Třeba ze Sokola Horní Bečva, DDM Valašské Meziříčí, TJ Vidče, nebo hráči ze Zubří. Ti budou mít možnost zahrát si, nebo třeba jenom na vlastní oči vidět kvalitní české i slovenské stolní tenisty,“ láká do Rožnova pod Radhoštěm turnajový manažer Petr Míček.

Hodnotně sponzorsky dotovaný turnaj, kdy odměny dostanou čtyři nejlepší hráči v každé soutěži a také nejlepší hráči nejúspěšnějších družstev, začíná ve velké a malé tělocvičně při Základní škole 5. května v Rožnově pod Radhoštěm, v 9 hodin. Finálový blok všech soutěží je na programu mezi 16. a 18. hodinou.

Pořadatelé připravili bohaté občerstvení, včetně valašských specialit.

Rožnovský stolně tenisový klub zve k návštěvě turnaje také všechny sportovní příznivce.

,,Rovněž diváci se mají na co těšit,“ slibuje zajímavou podívanou Míček.