Start závodu, jehož se zúčastní maximálně 40 tříčlenných týmů, je ve Sportovním a rekreačním areálu v Brumově-Bylnici, v 9 hodin.

,,Plavat se bude 20 délek v bazénu na koupališti. Cyklistika, která bude startovat Gundersenovou metodou podle časů z plavecké části, se pojede od koupaliště po cyklostezce směrem k pivovaru, dále kolem rybníků, poté po asfaltové cestě přes Třísky a Bílé hlíny do Popova, pak po trase Hradního okruhu zpět ke koupališti v Brumově-Bylnici. Závěrečný běh se poběží po cyklostezce kolem rybníků a po asfaltové cestě na Třísky, kde je obrátka. Potom se běží zpět do cíle ke koupališti v Brumově-Bylnici,“ popsal trať jeden z členů vítězného družstva z loňského roku Erik Machů.

Loňský 11. ročník Valašského triatlonu družstev vyhrál tým Běhatlon VK. Vítězové v sestavě Tereza Šenkeříková, Pavel Ovesný a Erik Machů závod ovládli v čase 1:13:53.

Prvenství v závodu mužů vybojoval Roman Kašpar (Couvade Syndrom Team, 1:26:54), mezi ženami se ze zisku zlaté příčky radovala Šárka Valčíková z týmu Tri (1:56:55).