Úřadující mistři jsou v extralize až osmí a navíc mají momentálně téměř rozpadlý kádr. Kvůli četným odchodům i rozsáhlé marodce byl také zrušen výjezd na turnaj do slovinského Mariboru o nadcházejícím víkendu.

I kvůli zatím nepříliš povedené sezoně došlo v Zubří i na nečekané odchody hráčů. Kromě kanonýra Jurky, který odešel do konce sezony na hostování do Hlohovce, skončila v klubu také trojice Kulišťák, Třeštík a Vyjídák. „Cítili jsme, že už to u nás moc dále nepůjde, neprospívalo to ani jedné straně. Jsou to šikovní a kvalitní hráči, ale byla tam patrná ztráta motivace a podle mě už to ani jedné straně moc nedávalo," vysvětlil trenér Gumáren Jiří Mičola. Zuberský klub už zároveň usilovně pracuje na získání náhrady. „Jednáme se Zlínem o Plškovi a také o Pernicovi, oba by se nám velmi hodili," přiznal kouč Mičola.

Zmiňovanou trojicí však trable Zubří zdaleka nekončí. Naopak. Sestavu doslova drtí zdravotní problémy. „Pro utkání ve Zlíně nebudeme moci počítat se zraněnými Randýskem, Šustáčkem a Večeřou," vypočítává Mičola lazaret v zuberské kabině.

Zatímco domácí tým je na úřadujícího mistra nažhaven na sto procent, Zubřané pojedou do krajského města v podstatě s mládežnickým výběrem. „Budeme muset povolat do zbroje hodně mladíčků z našeho dorostu či B týmu, ale i přesto se pojedeme určitě poprat o postup. Naší prioritou je sice extraliga, ale i pohár má pro nás význam. Navíc utkání se Zlínem slibuje prestižní duel. Skoro všichni hráči se znají, bude to mít velký náboj," je přesvědčen Jiří Mičola, jenž nepamatuje, kdy Zubří se Zlínem prohrálo. „Co mi paměť sahá, tak nevím o tom, že by Zlín porazil Zubří. V roce 2000 jsem poprvé a naposledy v kariéře přestoupil na rok do Zlína, a i tehdy jsme se Zubřím vždy prohráli. Tak uvidíme, jak to dopadne tentokrát," pousmál se Mičola.