Trasa hlavního závodu se oproti loňsku mění v rozsahu zhruba jedné třetiny. Jak známo, dějiště závodu je přímo v oblasti nejvyššího stupně ochrany CHKO Beskydy, což s sebou nese nezbytná omezení.

„Se správou CHKO se nám podařilo domluvit na úpravě trasy a můžeme ji vést ještě víc do terénu. Určitě stojí za to si změněnou trasu dopředu prohlédnout a prakticky „osahat“,“ říká hlavní organizátor DATART Valachy tour Bohuslav Komín.

Zájemce o účast na projížďce pořadatelé prosí o projevení zájmu přes kontaktní formulář do pátku 25. srpna do 16 hodin. Akce se uskuteční při minimálním počtu 6 zájemců. Účast je zdarma.

Samotný závod Bike Valachy Bílá se pojede v sobotu 16. září. Pořadatelé vedle hlavní trasy na 50 km s převýšením 1 200 metrů připravili i jednodušší Valašskou fitness trasu pro hobíky dlouhou 20 km s převýšením 500 metrů.

Opět se budou konat i oblíbené dětské závody v šesti věkových kategoriích v rámci Dětské Franz Josef Kaiser Valachy tour: každý dětský účastník se v cíli může těšit na perníkovou medaili. Při registraci do 1. září platí zvýhodněné startovné.

A to není vše. V neděli 17. září bude bajkový víkend na Bílé pokračovat Dnem s Moravskoslezským krajem se spoustou sportovních aktivit pro celou rodinu.