„Vnímám to jako velký úspěch všech bojových sportů v Česku. Opravdu není vůbec jednoduché se do organizace UFC a této celosvětové soutěže dostat. Procházka to však svým úsilím a tvrdou prací zvládl. Potvrdil, že je nejlepší český MMA bojovník současnosti, který může na prestižních a velkých akcích bojovat o tituly,“ prohlásil Hon.

Známý vsetínský trenér a funkcionář se s českým šampionem nikdy v kariéře nesetkal. Zato pod Procházkovým trenérem Knížetem v minulosti absolvoval dva tréninky. „Je to sympatický člověk. Velký dříč ze staré školy,“ vyzdvihuje známého kouče a kolegu.

Také podle Hona může Procházkův triumf v Las Vegas pomoct řadě začínajících či amatérských sportovců. „Bude to mít na kluky vliv hlavně co se týká motivační stránky,“ je přesvědčený.

„Procházkův výsledek i výkon je může hnát dopředu. Na druhé straně samozřejmě vždycky záleží na promotérech a samotných sportovcích, aby měli nějaké úspěchy a zviditelni se dřív, než jim někdo nabídne podobnou příležitost ve velkém zápase,“ prohlásil.

Také na Valašsku v minulosti dosáhli slušných výsledků. Třeba právě devětatřicetiletý Hon je vicemistrem světa v kick boxu ve váhové kategorii do 67 kilo za federaci ISKA.

Úspěchy sbíral Michal Zezulka, Bohumil Kaláb a mnoho dalších.

Ve Vsetíně se věnují klasickému boxu, ale i právě kick-boxu nebo MMA. V klubu také vyučují jógu, tabattu nebo speciální přípravu RMA. Ruská bojová umění představují souhrn bojových stylů, které využívají řadu specifických principů, technik a jejich kombinací. Základním znakem je neortodoxnost, tvrdost a praktičnost.

V současné složité době pandemie koronaviru ale nikdo nemůže do tělocvičny, všichni se připravují individuálně nebo venku po malých skupinách.

„Doba je špatná. Bude ještě chvíli trvat, než se všechno vrátí do starých kolejí,“ ví dobře Hon.

„Aktivním sportovcům, kteří mají nějaké ambice, jsme se snažili pomoct soukromými tréninky. Jezdili jsme po různých místech, kde jsme se jim individuálně věnovali. Omezení ale bylo velké, moc toho dělat nešlo,“ připomíná.

Vsetínský trenér a šéfa klubu se bojí, že kvůli vládním restrikcím a dlouhé pauze přijde o víc než polovinu sportovců, což mu neskutečně vadí.

„Podle mě by se sport neměl zakazovat,“ má jasno. „Přece musí být každému jasné, že sport podporuje imunitní sytém, je dobrý pro naše tělo. Rozhodně je vhodnější než když člověk leží doma na gauči a kyne, což se děje třeba u dětí, kterým pohyb chybí asi nejvíce,“ dodává.