Přestože to tak zpočátku nevypadalo a mírným favoritem série byla Dukla, do finále se nakonec probojoval karvinský Baník, který porazil Pražany 3:1 na zápasy. Trenéra Gumáren Zubří Jiřího Kekrta, jenž v minulosti působil i v Karviné, postup obhájců titulu vůbec nepřekvapil. „Kdykoliv to letos Karviné v základní části nešlo nebo když třeba rozehrála semifinálovou sérii s Duklou špatně, vždycky jsem upozorňoval na to, že Karviná je prostě Karviná. I po četných odchodech po minulé sezoně je to stále silný a zkušený tým a mnoho hráčů má nejeden titul,“ uvedl trenér Zubří Jiří Kekrt.

Společně s asistentem Jiřím Mikou se byl Kekrt podívat v Karviné na nedělní čtvrtý duel série, ve kterém Baník rozhodl o svém postupu do finále. „Házená to byla vcelku solidní. Dukla měla zápas ve svých rukou a v závěru si zápas prohrála sama. Co však musím vyzdvihnout, je skvělá kulisa, která se jen tak nevidí,“ všimnul si na výzvědách v Karviné kouč Zubří.

Právě souboje obou proslulých fanouškovských táborů budou ozdobou finálové série. „Finále bude zajímavější pro oba kluby. Příznivci to mají k soupeři blízko a všechny zápasy budou jistě ve výtečné atmosféře. V tomto směru to lépe vyjít ani nemohlo,“ těší se Kekrt na vyvrcholené celé sezony.

Zubří jako vítěz základní části začíná boj o zlato na domácí palubovce. První duel je na programu o státním svátku příští pátek od 10.30 hodin. Do té doby mají Zubřané v plánu ještě dvě zajímavá přípravná utkání. ve středu 29. dubna v podvečer hrají v Bystřici pod Hostýnem a příští týden úterý se střetnou ve Velkém Meziříčí s Duklou Praha, která se připravuje na boj o bronz s Lovosicemi.