Úřadující vicemistr naší extraligy přivítá v sobotu 9. října od 20 hodin norský celek Drammen HK, se kterým před týdnem na severu Evropy prohrál o osm branek (36:44).

Valachům šanci na postup kromě poměrně vysokého manka z úvodního duelu ztěžuje především nelichotivá zdravotní situace. Do zítřejšího souboje totiž nezasáhnou dva ostrostřelci Bechný a Stržínek. Nejlepší střelec (ještě v dresu Přerova) loňské extraligy Bechný se zranil v závěru nedávného utkání s Karvinou a nehrál už v Norsku, levoruký snajpr Stržínek se zranil uplynulou sobotu v prvním duelu v Drammenu.

A právě nepřítomnost obou základních kamenů mladičké zuberské sestavy je největším trnem v oku pro trenéry Zubří. „Je to pro nás velká rána. Oba jsou našimi klíčovými hráči. Stržínek je jediný levoruký střelec, Bechný kromě pivota umí zahrát i na spojce. Je obrovský rozdíl hrát s nimi nebo bez nich,“ přemítá před odvetou trenér Gumáren Zubří Jiří Mika. Kouč, který je také asistentem trenéra Liptáka u mužské reprezentace, v žádném případě před dvojzápasem ani po jeho prvním dílu zbraně neskládá. Jenže … to platí především, kdyby byl jeho tým stoprocentně zdravý … „Byl jsem před sérií optimista. Ani po osmibrankové prohře bych zbraně rozhodně neskládal. Ale momentální situace je pro nás opravdu mimořádně špatná. O Bechném jsme věděli, že nebude delší dobu, tedy ani na dvojzápas s Drammenem. Ale Stržínkovo zranění v prvním zápase v Norsku bylo dalším krutým škrtem přes náš rozpočet. Při jeho absenci máme vlastně v kádru z krajních spojek pouze Randýska a teprve 19letého Horkého. A to je prostě na tým, jakým je Drammen, málo,“ posteskl si kouč nad těžkou situací před odvetou Poháru EHF. I přes špatnou výchozí pozici a ještě horší stav marodky však jsou Valaši odhodlaní předvést v sobotu obětavý, bojovný výkon a pokusit se o vítězství. „Jsme si vědomi síly soupeře a také toho, že takového protivníka ani v plné sestavě nemůžeme pravidelně porážet. Ale porazit ho můžeme,“ je přesvědčen Mika. Podle něj bude potřeba nejméně podobný výkon, jaký předvedli Valaši uplynulou sobotu ve druhé půli, kterou vyhráli o dvě branky. „Tam kluci ze sebe vymáčkli úplně všechno, co v sobě měli. Podali skutečně statečný výkon na hranici svých možností. A přesně takto se chceme prezentovat i před našimi fanoušky,“ zdůrazňuje odhodlaně.

Pro házenkářskou baštu v Zubří bude utkání s norským týmem, který byl v minulých letech pravidelným účastníkem nejpretižnější Ligy mistrů, svátkem. „Chtěli jsme do Zubří přivézt v rámci některého z evropských pohárů skvělého soupeře a myslím, že norský Drammen to splňuje maximálně. Pokud chtějí fanoušci vidět parádní házenou, ať se určitě přijdou podívat. Zase tak často taková družstva u nás k vidění nejsou,“ pozývá Mika na atraktivní podívanou. „Svojí troškou chceme přispět k velkému zápasu také my,“ slibuje kouč.