ZUBŘÍ – PLZEŇ 23:18 (11:6)

„Z naší strany to bylo katastrofální." Tak hodnotil první půli zápasu v Zubří trenér mistrovské Plzně Martin Šetlík. Dle jeho slov právě v první půli Západočeši zápas v Zubří prohráli a utrpěli tak vůbec první prohru v sezoně, ve které obhajují titul.

„Více, než se soupeřem jsme bojovali spíše sami se sebou. Ve druhé půli už jsme jen doháněli náskok soupeře a nedohnali," byl skleslý po utkání kouč Plzně Martin Šetlík.

Za to v domácím táboře panovala velká radost. Zubřané ukázali, že se dostatečně otřepali z porážky v Karviné. „Předně bych chtěl říct, že jsme vyhráli zápas proti podle mě jednoznačně největšímu kandidátovi na titul. O to více si vítězství ceníme, bylo to zasloužené," radoval se po utkání trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt.

Kromě úvodní čtvrthodinky, ve které byli mírně popředu Plzeňští, měl po celou dobu pod kontrolou domácí celek.

„Měl jsem pocit, že jsme soupeře zaskočili a naštěstí se z toho nedokázal dostat po celý zápas. Své akce hosté nedohrávali do konce a při naší agresi v obraně jejich střelba nebyla tolik přesná, jako jindy," vypíchl Kekrt opěrné body cenné výhry nad úřadujícím mistrem.

Zkušený kouč ve službách Zubří po utkání vyzdvihl výtečnou defenzívu, která v čele s gólmanem Orságem povolila soupeři jen šest branek za poločas a osmnáct za celý duel.

„Velmi bych chtěl pochválit gólmana Orsága, který zachytal přesně tak, jak si představujeme. S vítězstvím jsme velmi spokojeni," dodal spokojeně Jiří Kekrt.

Zubří: Orság, Janků – Hrstka 7/5, Reček 6, Kašpárek 3, Dědek 2, Šíra 2, Přikryl 1, Šustáček 1, Zahradníček 1, Douda, Šlachta, Bechný, Václav.

Nejvíce branek Plzně: Škvařil 7, Linhart 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5:1. Vyloučení 6:5. Diváci: 700. Sled: 0:1, 1:2, 4:5, 7:6, 10:6, 11:9, 14:9, 17:11, 17:14, 19:16, 21:18.