Domácí mají svému soupeři co oplácet. Říjnový duel v 7. kole základní části totiž nováček soutěže Zlín na domácí ploše rožnovské Sršně nečekaně porazil vysoko 9:3.

,,Zlín nás před prvním vzájemným zápasem překvapil, zejména v jaké kvalitní sestavě v duelu nastoupil. V říjnovém střetnutí nás Lvi přehrávali. Nevím ovšem, jestli u nás nastoupí stejně silní, nebo jestli se tak mobilizují pouze na domácí zápasy. Proto jsou hosté pro nás trochu neznámým soupeřem. Připravíme se však na nejtěžší možnou variantu,“ plánuje jeden z trenérů Rožnova pod Radhoštěm Pavel Barabáš.

Ten také ví, že zlínští Lvi mají herní styl postavený na aktivním florbalu s vytaženou napadající obranou.

,,Velkou oporou hostů je Jakub Haša, který byl největší příčinou naší porážky ve Zlíně,“ zavzpomínal Barabáš.

Jeden z rožnovských trenérů doufá, že jeho mužstvo na domácí ploše v derby uspěje.

,,Po nelichotivých výsledcích v první polovině základní části se v současné době snažíme změnit náš herní projev. Chceme tím soupeře překvapit. Nejvíc nás ale zatím trápí produktivita. Pokud to v derby zlomíme, tak utkání vyhrajeme,“ věří v povedený výsledek Pavel Barabáš.

Na Valašsku probíhají mládežnické fotbalové turnaje pořádané OFS Vsetín., Na snímku vítězný celek Dolní Bečvy (červeno-pruhovaní).
Podívejte se. Halové turnaje mládežnických fotbalistů Vsetínska

V derby chce samozřejmé bodovat také Zlín. Hosté ale do zápasu půjdou s respektem.

,,Rožnovu pod Radhoštěm se v letošní sezoně výsledkově nedaří. Valaši jsou v tabulce na posledním místě. Nicméně, kromě duelu s Třincem, rožnovští Sršni poslední utkání prohráli těsným rozdílem. Proto jsou pořád nebezpečí. Hodně se tlačí do brány a jsou důrazní v předbrankovém prostoru. To u nich platí i v soubojích u mantinelu. Umí také vystřelit z postupného protiútoku, nebezpečné jsou jejich brejky. Jejich největší oporou je Pavel Barabáš, který má tvrdou střelu a přesnou finální přihrávku. Pozor si musíme dávat i na Ondřeje Smékala a Matěje Rebroše. Oba dokážou vystřelit i ze zdánlivě ztracené situace. Kvalitní jsou i brankáři Rožnova pod Radhoštěm,“ podělil se o poznatky o sobotním soupeři zlínský kouč Vladimír Blažek.

Jeho tým zápas určitě nepodcení.

,,Od první minuty v utkání musíme hrát soustředěně a trpělivě. Hráči se nesmí nechávat zbytečně vylučovat. Nutné také bude dát do hry situace, které v trénincích nacvičujeme, což se nám ovšem v mistrovských duelech zatím nedaří. A na hráčích musí být vidět jejich vůle po vítězství,“ zná recept, jak Rožnov pod Radhoštěm porazit Blažek. Lubomír Hotař