Koloběžka cup má za sebou již tři ročníky v Praze, na Pustevnách při své premiéře nabídl tři kategorie pro všechny generace. Závodu se zúčastnilo celkem 219 malých i velkých sportovců, kteří si zajeli časovku na Pustevny na koloběžce.

Děti do 10 let jely 300 metrů (70 účastníků), kategorie 11 až 15 let musela zvládnout 1 000 metrů (jelo 30 závodníků) a nejsilněji obsazená kategorie 16 let a starší jela dva kilometry (přes 100 účastníků).

„Vypadalo to, že vzdálenosti nejsou zrovna dlouhé. Ale tím, že se vlastně jelo pořád do kopce, to zas tak lehké nebylo. Hodně jezdců na nejdelší trati nám po závodě potvrdilo, že to byla pořádná makačka,“ uvedl hlavní organizátor akce Jan Mazoch, bývalý reprezentant ve skoku na lyžích.

Akce se podle něj vydařila i navzdory počasí.

„Celkově jsme určitě spokojení. Maličkou kaňkou bylo počasí, které nás odpoledne po druhé hodině pozlobilo, ale jinak určitě spokojenost. Děkujeme všem zúčastněným za jejich výkony, také všem, kteří nás podporovali a pomohli a těšíme se na viděnou příště,“ doplnil Jan Mazoch.

Kromě sportovního zaměření měla akce i značný charitativní podtext. Pořadatelé Koloběžka Cupu Pustevny podpořili dva chlapce ze dvou měst na různých stranách Pusteven – Jirku (ročník 1999) z Frenštátu pod Radhoštěm a Jakuba (2010) z Rožnova pod Radhoštěm. Oba se potýkají se zdravotním postižením.

„Chlapcům jsme rozdělili celkový výtěžek ze startovného, který činil pětadvacet tisíc korun, k tomu jsme ještě rádi přidali i příspěvek deset tisíc od společnosti Pustevny. Peníze půjdou na rehabilitaci nebo jako příspěvek na nákup invalidního vozíku,“ řekl Jan Mazoch.