V turnaji si zahrálo 8 hráčů, čtyři z třetiligového šarovského ,,A“ týmu, čtyři z béčka Šarov, které hraje okresní přebor.

Dvouhra se nejprve hrála systémem každý s každým. Poté se na základě výsledků vytvořil pavouk a zbytek turnaje se odehrál vyřazovacím systémem.

Karel Bojko v 1. stupni turnaje ztratil v sedmi zápasech pouze jeden set. Ve vyřazovacích utkáních pak své soupeře deklasoval a čtvrtfinále, semifinále i finále vyhrál bez ztráty setu.

,,Turnaj v singlu byl fyzicky náročný, proto si vítězství nesmírně cením. Zejména, když jsme se domluvili se spoluhráči z áčka, že si ještě před turnajem dáme od 13 hodin hodinový trénink. Turnajové finále se potom hrálo od 17 hodin a to už mi moc sil nezbývalo,“ přiznal Bojko.

Nejvíc ho potěšilo semifinálové vítězství nad Luborem Křenem.

,,Lubor posledních 14 dnů každý druhý den ve Zlíně poctivě trénoval s českým reprezentantem Tomášem Koldasem, navíc měl obrovskou formu,“ upozornil Karel Bojko.

V Šarovech se hrál také turnaj ve čtyřhře. V ní krutý los určil, že se v prvním semifinále utkaly dva debly hrající třetí ligu, ve druhém se střetly dva okresní debly. Z prvenství se nakonec radovali Karel Bojko s Luborem Křenem, kteří ve finále přehráli Vladimíra Batouška s Václavem Henzlem.

,,Na všech hráčích už bylo vidět, že toho mají dost. Naopak já bych klidně ještě pokračoval dál, sil jsem měl na rozdávání. Během vánočních svátků jsem totiž poctivě trénoval, vylepšil svůj dominantní forhend a shodil nějaké to kilo na váze a dokonce nabral i svalovou hmotu do spodních partií těla,“ pochvaloval si po turnaji ve čtyřhře spokojený Lubor Křen.

Tradiční Předsilvestrovský šarovský turnaj se hrál v sále místního pohostinství. Turnaj měl kvalitní úroveň a po vyhlášení výsledků si všichni jeho účastníci pochutnali na chutném občerstvení.

PŘEDSILVESTROVSKÝ TURNAJ V ŠAROVECH – 37. ročník:

KONEČNÉ POŘADÍ VE DVOUHŘE:

1. Karel Bojko

2. Jiří Res

3. Vítězslav Račák

4. Lubor Křen

5. Václav Henzl

6. Petr Úředníček

7. Vladimír Batoušek

8. Martin Fufa

KONEČNÉ POŘADÍ VE ČTYŘHŘE:

1. Karel Bojko – Lubor Křen

2. Vladimír Batoušek – Václav Henzl

3. Vítězslav Račák – Jiří Res

4. Martin Fufa – Petr Úředníček