„Věřím, že bude hala plná, nejlépe vyprodána. S fanoušky za zády se nám bude určitě lépe hrát, my se pokusíme udělat pro výhru maximum,“ slibuje za tým největší letní posila a tahoun Robe Miroslav Jurka. „Cítím, že i já se po návratu a aklimatizaci postupně dostávám do formy,“ dodal 32letý levoruký křídelník druhého celku extraligy.

V pohárové generálce ve Zlíně jste nakonec po prohrané první půli přetlačili třetí tým první ligy 35:27. Nečekal jste postup do čtvrtfinále snazší?

Ano. Začali jsme dobře, ale po prostřídání mladíky nás domácí potrápili. Je dobře, že trenér nechal zahrát mladé, protože se musí se vyhrát. Bohužel jim to ve středu úplně nevyšlo, hlavně jim chyběla střelba z dálky. Rozdíl mezi soutěžemi ale byl patrný, hlavně v závěru, kdy domácí odpadli fyzicky. Po přestávce jsme začali běhat a hlavně proměňovat šance.

Považujete sobotní utkání s Duklou za zápas podzimu?

Asi ano. Dukla hraje pěknou házenou na rychlé útoky, daří se jí. Už za mě v minulosti vždy zápasy s ní patřily ke šlágrům. Čeká nás těžký zápas. Těším se na skvělou atmosféru v Zubří. Věřím, že hala bude plná.

Dá se něco speciálního na Pražany vymyslet?

Spíše to bude velký boj! Každopádně si musíme pohlídat jejich první vlnu, kdy podle trenéra jsou v tom nejlepší! Opravdu jejich přechod do útoku je velmi dobrý, musíme být obezřetní a připravení.

V dresu soupeře se domů vrátí zuberský odchovanec a úderná spojka Matěj Klíma, kterého jste zažil jen v reprezentaci. Budete si jej více všímat?

Nyní má formu, naposledy dával 12 gólů. Patří ke stěžejním hráčům Dukly, hlavně jeho spolupráce s pivotem je výborná. Budeme si jej opravdu muset pohlídat.

Může vám případný úspěch dát potřebný klid?

Rozhodně. Vždy chceme vyhrát, ale proti tomuto top klubu to nebude snadné. Výhra nám nalije sebevědomí. Zvláště, když o týden později jedeme do Nového Veselí.

Za vašeho působení v české extralize ale tento tým nepatřil mezi absolutní špičku. Překvapilo vás to?

Když jsme viděl Nové Veselí v Karviné, nestačil jsme se divit. Vůbec ty kluky neznám, ale jako tým hrají skvěle. I zde očekávám kvalitní házenou a pěkný zápas. A protože i tam chodí plná hala, nebude to nic snadného.

Trenér vás v posledních duelech hodně chválí. Cítíte, že jste se po návratu již rozkoukal a rozehrál?

Začátek byl hodně kostrbatý. Hlavně nyní již pro mě není prioritou jen házená. Nyní musím kromě ní skloubit práci a školu. Nejvíce mě ale ubíjí dojíždění. Naštěstí jsem již vše vyladil, našel denní harmonogram a postupně se dostávám do rytmu.