„Jen na výlet rozhodně nejedeme. Zápasy se Zlínem jsou pro nás velmi prestižní, navíc chceme jej udržet pod sebou. Není pochyb o tom, že budeme mít dostatečnou motivaci domácí porazit," slibuje gólman Gumáren Petr Orság.

Vážnost situace si uvědomuje i nováček, jemuž by výhra prakticky stvrdila extraligovou příslušnost i v příští sezoně. „Zatímco pro nás je duel hodně důležitý, pro soupeře nevýznamný. Ovšem derby nikdy nenechává nikoho klidným, proto očekávám duel v podobném duchu jako všechny ostatní zápasy sezony, tedy ostrý zápas," potvrdil kouč Zlína Andrje Titkov, jenž moc dobře ví, že forma soupeře šla s příchodem trenéra Kekrta nahoru. „Zubří se zlepšilo hlavně v organizací hry a přístupu," poznamenal.

Podle Titkova je pozice jeho týmu stále velmi vratká. „Rozhodnuto stále není. I proto nabádám kluky, aby se soustředili na každý zápas. Na některých je totiž patrné, že se nic neděje, když máme ten náskok sedmi bodů. Když tak příště vyhrajeme," vidí do hlavy některých svých svěřenců kouč nováčka. „Ale pozor, příště nemusí být. Přerov a Kopřivnice bojuje jako o život a nerad bych se dočkal situace, že budeme o záchranu bojovat v posledním zápase sezony v Kopřivnici. Jako tomu bylo v baráži minulý rok," má stále v živé paměti Titkov.

Plán ruského kouče ve službách Zlína je jasný. Vyhrát zítřejší duel a tím stvrdit záchranu. „Pak bychom se začali připravovat na další ročník. To znamená, že by výrazně více prostoru na hřišti v dalších duelech dostali mladí hráči a ti, co většinu času strávili na lavičce," potvrdil.

Vítězné choutky ve Zlíně ale potvrdil i lodivod Zubří. „Chci vyhrát každé utkání. Abychom uspěli, budeme se muset vyvarovat zbytečných a hloupých chyb, které jsme dělali například v posledním utkání doma s Brnem," připomněl Jiří Kekrt uplynulé kolo, ve kterém Valaši doma prohospodařili několikabrankový náskok a pak v závěru horko, těžko honili alespoň remízu. „Při jasných šancích hráči vymýšleli voloviny a nesmyslné způsoby zakončení a góly z toho nebyly. Toho se musíme vyvarovat," ví dobře Kekrt.