„Nevracím se proto, abych hrál osmé nebo deváté místo. Mančaft je tady kvalitní. Když se to sejde a vydržíme všichni zdraví, může to dopadnout dobře,“ věří Řezníček.

V kariéře prošel 34letý kanonýr řadou klubů, hrál v osmi evropských státech. Kromě Česka působila levoruká úderná spojka také ve Slovinsku, Makedonii, Itálii, Španělsku, Francii, Maďarsku a naposledy Švédsku.

I když v nejvyšší tamní soutěži patřil k nejlepším střelcům, po sestupu Karlskrony se nerozmýšlel a před lukrativními zahraničními nabídkami upřednostnil návrat domů.

V Zubří podepsalsmlouvu na dva roky a chce jej vrátit zpátky do play-off. „Žádné přehnané cíle už si nedávám, ani nic prohlašovat nebudu. Na osobní statistiky se už nedívám, samozřejmě upřednostňuji týmový úspěch. Na sbírání individuálních ocenění jsem už starý,“ smějej se úspěšný házenkář.

„Chci podávat co nejlepší výkony, abych týmu pomohl k výhrám a dobrým výsledkům. Hlavní bude, abychom především doma neztráceli body.“

Je Zubří jiný tým, než když jste odcházel do zahraničí?

Mančaft je dobrý, velmi dobře poskládaný. Určitě má větší kvalitu než na deváté místo, které Zubří obsadilo v minulé sezoně. Kromě mě se vrátil také Mira Jurka. Doufám, že se brzy uzdraví Slovák Marek Korbel a že to bude fungovat.

Chcete v Robe dohrát kariéru?

Smlouvu mám na dva roky, po jejím vypršení mi bude už šestatřicet let. Uvidíme, jak na tom budu hlavně po zdravotní stránce. Teď ale nedokáži říct, jestli kariéru dohraji právě v Zubří nebo půjdu hrát ještě jinam.

Do Česka se vracíte po třech letech. Předtím jste působil v Maďarsku a Švédsku? Jak poslední zahraniční štace hodnotíte?

V Maďarku bylo hodně starších hráčů, tempo bylo takové pomalejší. Samozřejmě v tamní lize jsou čtyři top týmy, které patří k nejlepším v Evropě. Ve Švédsku je velké základna mladých hráčů, proto se tam hraje rychlá a běhavá házená. Je to nahoru, dolů, v obrovském tempu, takže to byl v kariéře můj nejnáročnější rok.

Na vytíženost si tedy stěžovat nemůžete?

To tedy ne. Pokaždé jsem nastoupil v základní sestavě. Chodil jsem do obrany i útoku. Skoro jsem neslezl z palubovky. Navíc jsme hráli dvakrát týdně, dokonce i přes Vánoce, takže jsem toho měl opravdu moc.

Mrzí vás hodně, že jste s Karlskronou sestoupili?

Samozřejmě, pro žádného hráče to není nikdy příjemné, když se spadne. Bohužel my jsme celou sezonu odtáhli v sedmi lidech. Zbytek týmu byl jenom do počtu. Doplatili jsme na úzký kádr, čtyři hráči pouze trénovali a neodehráli ani minutu. Jinak si nemám na co stěžovat. Fanoušci na nás chodili, stáli při nás, celou sezonu nás podporovali, i když jsme nehráli moc dobře.

Hrál sestup velkou roli při vašem rozhodování o návratu do Česka?

Až tolik ne. Hlavní bylo, že jsem byl daleko od domova. Do Česka jsem se podíval jednou za půl roku. Mám nějaký věk, už se mi nechtělo cestovat, proto jsem se vrátil. Ale netvrdím, že se do zahraničí ještě nepodívám, ale nyní se těším na angažmá v Zubří.

Měl jste i jiné nabídky?

Ano. Protože se mi sezona povedla, mohl jsem jít do Izraele, vrátit se do Španělska. Chtěl jsem jít ale domů, tak jsem to už neřešil.

V zahraničí jste žít nechtěl?

To ne. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel. Vždycky mě to táhlo domů. Třeba ve Švédsku je život pětkrát dražší než u nás. Já si ale nemám na co stěžovat. Jídlo i ubytování jsem měl hrazené, výplata mi taky pravidelně chodila. (úsměv).

Měl jste čas poznat Švédsko?

Vůbec. Byl jsem jenom doma nebo v hale. To bylo celé. Pořád jsme trénovali nebo hráli. Na nic jiného nebyl opravdu čas.

V jiných zemích to bylo lepší?

Nejlepší byly začátky ve Slovinsku. Tam se mi noc líbilo. Bylo to moje první zahraniční angažmá. Ale stěžovat si nemohu ani na Maďarsko. Budapešť je krásné město, prožil jsem tam krásné chvíle. Navíc je to kousek, dvakrát do měsíce jsem se dostal domů.

Jak se těšíte na spolupráci s trenérem Polozem?

Moc ho neznám. Sice jsme se párkrát viděli, ale nikdy jsem pod ním netrénoval. Ale samozřejmě vím, že dlouho trénoval v Norsku, které je hodně podobné Švédsku. Určitě má zkušenosti i trenérské schopnost, aby z nás dostal co nejvíc.

Připravujete se nějak speciálně?

Jelikož mám smlouvu až od prvního července, trénují zatím sám. Chodím každý den cvičit do posilovny, ale vůbec neběhám, protože to nemám rád. (úsměv) Po náročné sezoně spíš odpočívám, dva a půl měsíce si chci užít.

Pojedete i někam na dovolenou?

S manželkou poletíme do Egypta.